D. Trumpas paskelbė apie Bahreino ir Izraelio „taikos susitarimą“

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) penktadienį paskelbė apie Izraelio ir Bahreino „taikos susitarimą“.

„Dar vienas ISTORINIS proveržis šiandien! Du mūsų PUIKŪS draugai, Izraelis ir Bahreino Karalystė, sutarė dėl taikos susitarimo – tai yra antroji arabų šalis, kuri per pastarąsias 30 dienų sudarė taiką su Izraeliu!“- tviteryje parašė D. Trumpas.

Bendrame JAV, Izraelio ir Bahreino pareiškime sakoma, kad bus užmegzti „pilni diplomatiniai santykiai“.

„JAV prezidentas Donaldas Trumpas, Bahreino karalius Hamadas bin Isa al Khalifa (Hamadas bin Isa Chalifa) ir Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu šiandien surengė [telefoninį] pokalbį ir sutiko užmegzti pilnus diplomatinius santykius tarp Izraelio ir Bahreino“, – sakoma bendrame trijų šalių pareiškime, kurio tekstą D. Trumpas paskelbė savo tviteryje.

„Tiesioginio dialogo ir ryšių tarp šių dviejų dinamiškai besivystančių šalių ir išsivysčiusių ekonomikų pradžia tęs Artimųjų Rytų pertvarką ir padidins regiono stabilumą, saugumą ir klestėjimą“, – pabrėžiama dokumente.

Jame sakoma, kad šalys ir toliau stengsis rasti teisingą ir išsamų Palestinos ir Izraelio konflikto sprendimą, o savo ruožtu Izraelis patvirtino, kad visi su taika atvykstantys musulmonai turi teisę aplankyti šventąsias Jeruzalės vietas ir ten melstis.

Bahreinas susitarė įforminti susitarimą su Izraeliu per rugsėjo 15 dieną Baltuosiuose rūmuose vyksiančią ceremoniją, per kurią Jungtiniai Arabų Emyratai taip pat pasirašys savo susitarimą su Izraeliu. Apie pastarąjį pranešta rugpjūčio viduryje.

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu (Benjaminas Netanjahus) savo ruožtu pranešė, kad jo šalis sutarė su Bahreinu dėl santykių normalizavimo.

„Izraelio piliečiai, esu sujaudintas galėdamas jums pasakyti, jog šį vakarą mes pasiekėme dar vieną taikos susitarimą su dar viena arabų šalimi – Bahreinu. Šis susitarimas papildo istorinę taiką su Jungtiniais Arabų Emyratais“, – sakoma hebrajų kalba parašytame B. Netanyahu pareiškime.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

o Bahreinas su Izhraeliu apie tai jau zino ???

o Bahreinas su Izhraeliu apie tai jau zino ??? portretas
ar dar jiems Trampas nespejo apie tai pranest ....

Baltaveidis taikdarys-geras sprendimas

Baltaveidis taikdarys-geras sprendimas portretas
Protingas Baltojo Mohikano--D,Trampo ,,sprendimas !!valio Baltaveidziui,megstu D.Tramp;; puikus Taikus -Taikos neshejas,,ko ypatingai reikia Arabijos zmonems.Vivat D.Trampui!!!
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių