Indonezijos ir Nyderlandų ekspertai „ištyrė visą pasiekiamą medžiagą“, ir padarė išvadą, kad laivų nuolaužos veikiausiai buvo surinktos iš Javos jūros dugno, sakė Nyderlandų užsienio reikalų ministerija.
Laivų liekanų dingimas pirmą kartą buvo pastebėtas 2016 metais, kai į tą vietą buvo išsiųsta tarptautinė ekspedicija, turėjusi paruošti ją 75-ųjų jūros mūšio, per kurį tie laivai nuskendo, metinių minėjimui.
Manoma, kad Javos jūroje nuskendusius laivus per daugelį metų galėjo demontuoti ir iškelti nelegalūs metalo laužo rinkėjai.
Ekspertai rekomendavo pradėti išsamų tyrimą, „kad būtų surinkta papildomos informacijos“, taip pat ir apie vagystės kaltininkus.
Ministerija pabrėžė, kad su Džakarta buvo susitarta, kad bus dalijamasi informacija bei žiniomis, „kad būtų apsaugotas kultūrinis jūrų paveldas“.
Tame regione yra daugiau kaip 10 olandų laivų liekanų, kai kurie jų siekia XVII amžių, naujienų agentūrai AFP sakė Nyderlandų užsienio reikalų ministerijos atstovas Paulas Middelbergas (Polas Midelbergas).
Karo laivai „De Ruyter“, „Java“ ir „Kortenaer“ nuskendo per didžiulį mūšį 1942 metų vasario 27 dieną. Tąkart žuvo apie 915 karių.
Per tą patį mūšį nuskendę du britų laivai irgi dingo, praneša Didžiosios Britanijos dienraštis „The Guardian“.
Manoma, kad Javos jūros dugne tarp Javos ir Borneo salų tebėra gausybė nuskendusių laivų. Toje vietoje vyko lemtingiausi Antrojo pasaulinio karo Ramiojo vandenyno regiono mūšiai, per kuriuos Imperatoriškasis Japonijos karinis laivynas sutriuškino sąjungininkų pajėgas.
Naujausi komentarai