Karaliaus Charleso III vizitas į Prancūziją atidedamas, jis turėtų įvykti vasarą

Prancūzijos prezidentūra penktadienį pranešė, kad Britanijos karaliaus Charleso III (Karolio III) valstybinis vizitas atidedamas dėl masinių streikų ir protestų.

„Dėl vakar pasirodžiusio pranešimo apie dar vieną nacionalinę protestų prieš pensijų reformą dieną, [planuojamą] antradienį, kovo 28-ąją, Charleso III vizitas, iš pradžių planuotas kovo 26–28 dienomis, buvo atidėtas“, – sakoma pareiškime.

Buvo numatyta, kad karalius su karaliene konsorte Camilla (Kamila) sekmadienį vakare atvyks į Prancūziją su pirmuoju valstybiniu vizitu kaip monarchas. Pirmadienį pora turėjo praleisti Paryžiuje, antradienį nuvykti į Bordo Prancūzijos pietvakariuose, o trečiadienį išvykti į Vokietiją.

Eliziejaus rūmai savo pareiškime nurodė, kad Prancūzijos ir Britanijos vyriausybės šį sprendimą priėmė kartu po penktadienio rytą įvykusio prezidento Emmanuelio Macrono (Emaniuelio Makrono) ir Charleso III pokalbio.

Šis sprendimas buvo priimtas sutikus visoms šalims, Prancūzijos prezidentui paprašius britų vyriausybės atidėti vizitą.

Sprendimu siekiama „priimti Jo Didenybę karalių... sąlygomis, atspindinčiomis mūsų draugiškus santykius“, sakoma pareiškime.

Eliziejaus rūmai pažymėjo, kad antradienį planuojama nauja masinių streikų ir protestų diena.

Pranešime sakoma, kad karališkasis vizitas bus perplanuotas „kaip įmanoma greičiau“.

Bakingamo rūmai penktadienį taip pat pranešė, kad karalius Charlesas III perplanuos vizitą.

Karališkųjų rūmų pareigūnai sakė, kad Charlesas III ir Camilla „labai laukia galimybės apsilankyti Prancūzijoje, kai tik bus galima surasti datas“.

Kiek vėliau E. Macronas pranešė, kad karališkasis vizitas turėtų įvykti vasaros pradžioje.

JK vyriausybė nurodė, kad prezidentas E. Macronas paprašė atidėti karaliaus vizitą.

„Šis sprendimas buvo priimtas sutikus visoms šalims, Prancūzijos prezidentui paprašius britų vyriausybės atidėti vizitą“, – sakoma vyriausybės atstovo penktadienio pareiškime.

Ketvirtadienį per visoje Prancūzijoje vykusius protestus buvo areštuoti 457 žmonės, sužeistas 441 saugumo pajėgų narys. Tai didelė pensijų reformos išprovokuotų neramumų eskalacija.

Profesinės sąjungos paskelbė naują streikų bangą antradienį, kai Charlesas III ir Camilla būtų lankęsi Bordo mieste ir jo rotušėje.

Per ketvirtadienio protestus buvo padegtas Bordo rotušės prieangis.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių