EP ragina griežčiau bausti Minsko režimą

Europos Parlamentas (EP) ketvirtadienį paragino griežčiau bausti antivyriausybinių protestų krečiamos Baltarusijos valdžią už besitęsiančius žmogaus teisių pažeidimus ir pasmerkė įtariamą opozicijos aktyvisto Ramano Bandarenkos nužudymą.

„Europos Parlamentas pabrėžia, kad veiksmų, kurių ES ir valstybės narės iki šiol ėmėsi Lukašenkos režimo atžvilgiu, nepakanka, ir palankiai vertina [ES] Tarybos sprendimą parengti trečiąjį sankcijų paketą, skirtą įmonėms ir oligarchams, susijusiems su Lukašenkos režimu“, – nurodoma priimtoje EP rezoliucijoje.

Rezoliucija buvo priimta 613 EP narių balsai prieš 45, dar 11 europarlamentarų susilaikė.

Dokumento autoriai ragina įšaldyti visas ES išmokas Baltarusijos vyriausybei ir bendradarbiavimo su Minsku iniciatyvas, kol šalyje bus surengti „laisvi ir sąžiningi prezidento rinkimai“.

Europarlamentarai taip pat paragino atlikti „tarptautinį tyrimą dėl Lukašenkos režimo padarytų nusikaltimų Baltarusijos žmonėms“.

Šiuo tikslu siūloma steigti žmogaus teisių pažeidimų įrodymų rinkimo centrą ir tarptautinės teisės ekspertų darbo grupę.

EP nariai ragina baltarusių saugumo pajėgas nedelsiant nutraukti smurtą prieš antivyriausybinių protestų dalyvius.

Rezoliucijoje nurodoma, kad Baltarusijoje veikiančioms įmonėms reikėtų „būti itin atsargioms“ savo veikloje, kad ji nepažeidinėtų žmogaus teisių.

Įstatymų leidėjai siūlo neatidėliotinai siųsti ES faktų nustatymo misiją į Vilnių ir Varšuvą, taip pat palaikyti ryšius su Baltarusijos opozicija.

Rezoliucijoje raginama stiprinti paramą Baltarusijos pilietinei visuomenei, žmogaus teisių gynėjams ir nepriklausomiems žurnalistams, taip pat kurti stipendijų programą studentams ir mokslininkams, išvarytiems iš baltarusių universitetų dėl savo prodemokratiškos pozicijos.

Be to, ES valstybės narės raginamos supaprastinti vizų išdavimo tvarką politiniams tremtiniams bei aktyviau remti jų šeimas.

Europarlamentarai skatina Briuselį greičiau priimti vadinamąjį Magnitskio įstatymą, kuris leistų bausti žmogaus teisių pažeidėjus Baltarusijoje.

Baltarusiją jau ketvirtą mėnesį krečia masiniai protestai dėl rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas Aliaksandras Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų demokratijos šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Europos Sąjunga dėl rinkimų klastojimo ir smurto prieš protestuotojus taiko sankcijas daugiau kaip pusšimčiui Minsko režimo pareigūnų, tarp jų ir A. Lukašenkai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Skaitytojas

Skaitytojas portretas
Good news!
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių