ES šalių ir Turkijos vadovai kovo 7 dieną Briuselyje rinksis į specialų posėdį paskatinti susitarimo, kuriuo siekiama suderinti priemones migrantų srautui į Europą sumažinti, sakė trečiadienį ES Vadovų tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas.
Dar praėjusią savaitę per ES viršūnių susitikimą paskelbęs, kad planuojamas susitikimas su Turkijos pareigūnais, D.Tuskas dabar sakė, kad vadinamasis bendrų veiksmų su Turkija planas „išlieka prioritetu, ir turime padaryti viską, kad jis pavyktų“.
„Galiausiai tai reiškia, kad vis dar stebima jų (migrantų) gausybė sumažėtų ir kuo greičiau. Ir dėl to mes nusprendėme organizuoti specialų posėdį su Turkija kovo 7 dieną“, – sakė D.Tuskas Europos parlamentarams.
Kaip naujienų agentūrai AFP sakė vienas ES pareigūnų, minimas posėdis „bus darbo pietų pavidalu“, tačiau kol kas nežinoma, kas atstovaus Ankarai, – prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdohanas) ar ministras pirmininkas Ahmetas Davutoglu (Achmetas Davutohlu).
Turkija ir Europos Sąjunga lapkritį pasirašė susitarimą, pagal kurį Ankara sutiko pažaboti migrantų srautą į Graikiją, o ES suteiks jai 3 mlrd. eurų vertės finansinę pagalbą bei paspartins Turkijos stojimo į ES procesą.
Spaudimas įgyvendinti lapkritį priimtą veiksmų planą vis didėja – pasak ES pareigūnų, tūkstančiai migrantų iki šiol kasdien plūsta per Egėjo jūrą iš Turkijos. Praėjusiais metais į Europą atvyko daugiau negu milijonas migrantų ir pabėgėlių.
Pasak D.Tusko, minėtame viršūnių susitikime bus kalbama ir apie ES Šengeno zonos reikalus, kai kai kurios šalys vėl ėmė kontroliuoti savo sienas, siekdamos susidoroti su migrantų antplūdžiu.
„Turime investuoti į Šengeną, o ne į jo žlugimą. Jo ateitis bus vienas pagrindinių klausimų, kuriuos svarstys vadovai kovo 7 dieną“, – pažymėjo jis.
„Neabejotina, mums reikia atgaivinti Šengeną. Tai kainuos pinigų, laiko ir pareikalaus didžiulių politinių pastangų. Bus šalių, kurios negalės susidoroti su šiuo iššūkiu, bet Europa padės joms“, – pabrėžė D.Tuskas.
Naujausi komentarai