Graikijos policijai pašovus romų paauglį kilo riaušės: degė užtvaros, svaidyti molotovo kokteiliai

Graikijos policijai pirmadienį pašovus romų paauglį, kurio būklė dabar kritinė, antrajame pagal dydį šalies mieste Salonikuose kilo pikti protestai ir muštynės.

16-metis buvo pašautas į galvą anksti pirmadienį, kai nesusimokėjęs išvažiavo iš degalinės netoli Salonikų uostamiesčio, pranešė valstybinė televizija ERT.

Policija paskelbė, kad paauglys, norėdamas išvengti arešto, savo sunkvežimiu bandė taranuoti jį motociklais persekiojusius pareigūnus.

Protestuotojai pirmadienio vakarą degino kelių užtvaras, svaidė Molotovo kokteilius į riaušių policiją, miesto centre daužė parduotuvių vitrinas.

Policija atsakė ašarinėmis dujomis ir kurtinamosiomis granatomis.

Anksčiau pirmadienį protestuotojai ir pašauto paauglio šeimos nariai svaidė akmenis į riaušių policiją prie ligoninės, kur vaikinukas yra gydomas. Policija panaudojo ašarines dujas.

Policijos pranešime nurodoma, kad pareigūnai paleido du šūvius, norėdami neleisti 16-mečiui taranuoti motociklų. Tuomet sunkvežimis tapo nevaldomas ir rėžėsi į sieną. Vairuotojas dėl „rimtų sužeidimų“ buvo nuvežtas į ligoninę, sakoma pranešime.

Šaudęs pareigūnas buvo areštuotas ir antradienį stos prieš prokurorą.

2021 metais netoli Pirėjo uostamiesčio žuvo kitas policijos persekiotas romų jaunuolis.

Pirmadienio incidentas įvyko diena prieš planuojamus jaunimo protestus keliuose šalies miestuose – 2008 metų įvykiui, kai policininkas nušovė 15-metį graiką Aleksandrą Grigoropulą (Alexandros Grigoropoulos), paminėti.

Po A. Grigoropulo žūties Graikijoje ištisas savaites vyko protestai, kartais – smurtiniai.NAUJAUSI KOMENTARAI

gal cigona

gal cigona portretas
Romai taip nesielgia .

Anonimas

Anonimas portretas
Grazinkite atgal i rumunija ar serbija.

Ne i tema

Ne i tema portretas
Kada vengrijos storuliui bus ivestos sankcijos? Gal uzteks tam kremliniui dergtis?
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių