Netradicinės orientacijos Indonezijos gyventojai skundžiasi, esą prieš juos padaugėjo išpuolių. Bet blogiausia, pasak jų, kad bjauriais žodžiais ir grasinimais jų adresu drabstosi aukšti valstybės pareigūnai.
Indonezijos visuomenė – gana tolerantiška, nepaisant to, kad ši šalis – daugiausia gyventojų turinti musulmoniška šalis pasaulyje.
Pavyzdžiui, Indonezijoje nėra draudžiami homoseksualūs santykiai, o šalies konstitucija – sekuliari.
Vis dėlto išpuolių prieš gėjus, lesbietes, biseksualus ar transeksualus – nemažai. Anot šioms bendruomenėms atstovaujančios LGBTIQ organizacijos narių, socialiniai tinklai, žiniasklaida ir netgi valstybinės institucijos nuolatos skelbia, kad LGBT kelia rimtą pavojų netgi nacionaliniam šalies saugumui.
Štai, valstybinis psichiatrijos centras neseniai pareiškė, kad transeksualūs asmenys Indonezijoje turėtų būti gydomi, nes yra psichiškai nesveiki.
Transeksualė 23 metų Anggun, dirbanti vienoje sostinėje Džakartoje įsikūrusioje kirpykloje, pripažino, kad jai nuostabą kelia padažnėjusios atakos prieš transeksualus ir kitus netradicinę gyvenseną pasirinkusius asmenis.
"Sunku suvokti, kodėl protingi žmonės laikosi požiūrio, esą homoseksualizmas – tai virusas, kuris plinta, – kalbėjo ji. – Juk visi žinome, kad tai nėra tiesa."
Anggun pridūrė, kad šiaip jau ji pavojaus Džakartoje nejaučia, nors geriau jau į savo gyvenimo būdą aplinkinių dėmesio neatkreipti.
LGBTIQ atstovai teigia, kad kasdien daugeliui jos ginamos bendruomenės narių tenka susidurti su įvairiomis problemomis: nuo diskriminacijos tiesiog gatvėje iki ribotų galimybių susirasti gerą darbą ir padaryti karjerą. Esą dėl to, kad neranda darbo, daug gėjų, lesbiečių bei transeksualų priversti teikti sekso paslaugas, o taip dažnai susiduria su smurtu.
Bet dabar radosi dar opesnė problema – vyriausybė ėmėsi žygių prieš LGBTIQ.
Skandalas prasidėjo po to, kai Muhammadas Nasiras, Indonezijos tyrimų, technologijų ir švietimo ministras, viešai pareiškė, jog LGBTIQ, pasiūliusi rengti nemokamas konsultacijas jaunimui vienoje šalies aukštųjų mokyklų, "veda Indonezijos jaunimą iš doros kelio".
Netrukus prie šios kritikos prisijungė šalies konservatyviojo sparno žiniasklaida, kai kurie socialinių tinklų vartotojai ir įtakingi politikai.
Pavyzdžiui, Indonezijos gynybos ministras Ryamizardas Ryacudu apibūdino gėjų bei lesbiečių judėjimus, kaip "šių dienų ginklą, naudojamą Vakarų šalių, kištis į tokių šalių, kaip Indonezija vidaus reikalus".
Tačiau visus nurungė buvęs šalies komunikacijos ministras Tifatulas Sembiringas. Šis savo paskyroje "Twitter" socialiniame tinkle pareiškė, kad visus "gėjus reikia gaudyti ir žudyti".
Netgi šalies viceprezidentas Jusufas Kalla paragino sustabdyti biudžeto asignavimus Jungtinių Tautų programai, kuri yra skirta kovoti su diskriminacija.
Gėjų teisių aktyvistas Hartoyo pažymėjo, kad bendruomenėje dėl pastarųjų įvykių jaučiamas nerimas.
"Taip, bijau, kad nebūtų imamasi smurto prieš mus. Būta daug atvejų, kai mažumos Indonezijoje kentėjo ir viskas prasidėjo nuo panašių pareiškimų. Norime tokios vyriausybės, kuri mus gintų. Manau, kad mūsų prezidentas turėtų sustabdyti tokias kalbas", – aiškino aktyvistas.
Beje, prieš gėjus nusiteikę protestuotojai jau švenčia pergalę – jiems pavyko priversti valdžią uždaryti 2008 m. duris atvėrusią pirmąją pasaulyje islamišką mokyklą, skirtą transeksualėms moterims.
Žmogaus teisių advokatas Todungas Mulya Lubis pastebėjo, kad nors netradicinės orientacijos asmenų bendruomenę ir saugo sekuliari šalies konstitucija, konservatyvaus Islamo elementai Indonezijoje darosi vis populiaresni. Jis pridūrė: "Mane iš tiesų labai liūdina tai, kad šalies vadovas nesustabdė tų diskusijų", – pripažino teisininkas.
LGBTIQ viešai agitavo balsuoti už Indonezijos prezidentu tapusį Joko Widodo, tikėdamasi, kad šalyje jo valdymo metais rasis daugiau tolerancijos.
Naujausi komentarai