Tai naujausias Italijos bandymas kovoti su pernelyg dideliu turizmu.
Tūkstančiai žmonių kasdien plūsta pamatyti XVIII amžiuje pastatytą fontaną, kuriame aktorė Anita Ekberg išsimaudė žymiajame Federico Fellini (Federiko Felini) 1960 metų filme „Saldus gyvenimas“ (La Dolce Vita).
„Asmeniškai aš būčiau už tai, kad būtų svarstomi nauji riboto ir terminuoto patekimo prie Trevi fontano būdai“, – laikraščiui „Corriere della Sera“ sakė už turizmą atsakingas miesto tarybos narys Alessandro Onorato (Alesandras Onoratas).
Anot jo, tai būtų „bilietų rezervavimo sistema, kuri romiečiams būtų nemokama, o turistams kainuotų simbolinį vieną eurą“. Tarybos nario žodžius patvirtino savivaldybė.
A. Onorato teigimu, tikslas yra ne rinkti pinigus, o kontroliuoti minias, įskaitant tai, kad jos „nevalgytų ledų ar picos (prisėdę) ant paminklo, kuris nusipelno deramos pagarbos“.
Garsųjį barokinį šedevrą supančioje aikštėje dažnai būna tokia didelė minia žmonių, kad sunku tinkamai apžiūrėti fontaną.
Savivaldybės atstovas spaudai naujienų agentūrai AFP sakė, kad pasiūlymas dėl bilietų yra tik „pradinė idėja – kol kas nėra nieko konkretaus“.
„Tai subtilus ir sudėtingas klausimas, tačiau anksčiau ar vėliau jis turi būti sprendžiamas“, – pareiškė jis.
„Turizmas Romoje, kurioje fiksuojami rekordiniai (turistų) skaičiai, turi būti tvarus miestui ir aplinkai“, – pažymėjo jis.
Prognozuojama, kad lankytojų skaičius dar labiau išaugs 2025 metais, kai bus minimi Jubiliejaus metai arba katalikų šventieji metai, kurie mūsų laikais skelbiami kas 25 metus arba ypatingoms metinėms paminėti. Per vienus metus Romoje ir Vatikane laukiama apie 30 mln. žmonių.
Anksčiau šiemet Venecija išbandė sistemą, kai iš vienai dienai atvykstančių turistų buvo imamas 5 eurų patekimo į senamiestį mokestis, siekiant paskatinti turistus nevykti į miestą piko dienomis.
Ministrės pirmininkės Giorgia Meloni (Džordžos Meloni) vyriausybė taip pat svarsto galimybę padidinti turistų pagalvės mokestį, nors šis pasiūlymas sukėlė industrijos veikėjų pyktį, kurie įspėja neatbaidinėti žmonių.
A. Onorato sakė, kad Romos valdžia taip pat norėtų apriboti naujų nakvynės ir pusryčių arba poilsio namų atidarymą, kad sumažintų turistų srautus istoriniame senamiestyje, tačiau ji neturi tam įgaliojimų.
Naujausi komentarai