Idėją per neįpareigojantį balsavimą Izraelio parlamente palaikė premjero Benjamino Netanyahu (Benjamino Netanjahu) dešiniųjų koalicijos nariai, taip pat kai kurie opozicijos įstatymų leidėjai.
Jie teigė, kad Vakarų Kranto aneksija „sustiprins Izraelio valstybę, jos saugumą ir užkirs kelią bet kokiam kvestionavimui dėl pagrindinės žydų tautos teisės į taiką ir saugumą savo tėvynėje“.
Tekste teigiama, kad „suverenitetas Judėjoje ir Samarijoje“ – taip Izraelis vadina Vakarų Krantą, kurį yra okupavęs nuo 1967 metų, – yra „neatsiejama sionizmo ir žydų tautos nacionalinės vizijos įgyvendinimo dalis“.
Raginimas buvo priimtas 71 balsu prieš 13, dar 36 įstatymų leidėjai balsavime nedalyvavo.
Palestiniečių prezidento Mahmudo Abbaso (Mahmudo Abaso) pavaduotojas Husseinas al Sheikhas (Huseinas Šeichas) teigė, kad šis pasiūlymas yra „tiesioginis išpuolis prieš palestiniečių tautos teises“, kuris „kenkia taikos, stabilumo ir dviejų valstybių sprendimo perspektyvoms“.
„Šie vienašališki Izraelio veiksmai akivaizdžiai pažeidžia tarptautinę teisę ir nuolatinį tarptautinį sutarimą dėl palestiniečių teritorijų, įskaitant Vakarų Krantą, statuso“, – rašė jis socialiniame tinkle „X“.
Iranas ketvirtadienį irgi pasmerkė simbolinį Izraelio įstatymų leidėjų balsavimą. Teherano teigimu, tai įrodo Izraelio „ekspansionistinius“ motyvus.
Vakarų Krante, kuriame gyvena apie trys milijonai palestiniečių, nausėdijose įsikūrę apie 500 tūkst. izraeliečių.
Izraelio nausėdijos nuolat smerkiamos Jungtinėse Tautose (JT) ir pagal tarptautinę teisę laikomos neteisėtomis.
Tai laikoma viena iš pagrindinių kliūčių – kartu su nuolatiniu smurtu tarp abiejų pusių – siekiant ilgalaikio taikos susitarimo, sukuriant gyvybingą Palestinos valstybę, turinčią valdžią Vakarų Krante ir Gazos Ruože.
(be temos)