Izraelio teismas leido homoseksualams susilaukti vaikų pasinaudojant surogatine motinyste

 • Teksto dydis:

Homoseksualios poros Izraelyje gali susilaukti vaikų pasinaudodamos surogatinių motinių paslaugomis šalies teritorijoje, sekmadienį nusprendė Aukščiausiasis Teismas.

Šio sprendimo šalininkai sako, kad jis šalyje užtikrina dar didesnę lygybę, o kritikai sako, kad sprendimas griauna šeimos vertybes.

Teismas nusprendė, kad draudimas dėl galimybių vienalytėms poroms ir vienišiems vyrams susilaukti vaikų pasinaudojant surogatinių motinų paslaugomis privalo būti panaikintas per šešis mėnesius. Toks teismas sprendimas yra daugiau nei dešimtmetį trukusios teisinės kovos rezultatas.

Izraelis yra laikomas viena iš pirmaujančių šalių Artimuosiuose Rytuose užtikrinant LGBTQ žmonių teises. Tarp šalies parlamentarų yra keletas savo seksualinės orientacijos neslepiančių parlamentarų. Tačiau iki šiol homoseksualios poros ir vieniši vyrai negalėjo susilaukti vaikų, kuriuos būtų išnešiojusios kitos moterys.

Dėl to poroms tekdavo vykti į tokias šalis, kaip Indija, Nepalas, Tailandas ir Jungtinės Valstijos. Surogatinė motinystė Izraelyje buvo įteisinta dar 1996 metais. Iš pradžių tai buvo leidžiama tik heteroseksualioms poroms, o vėliau buvo leista ir vienišoms moterims.

Dėl teisės homoseksualioms poros susilaukti vaikų padedant surogatinėms motinoms 2010 metais į teismą kreipėsi gėjų pora Etai (Etajus) ir Yoavas (Joavas) Arad-Pinkas. Po pirmos nesėkmės jie vėl kreipėsi į teismą 2015 metais jau kartu su kitomis LGBTQ grupėmis.

Pernai Aukščiausiasis Teismas nurodė parlamento nariams per 12 mėnesių nutraukti diskriminacinę surogatinės motinystės politiką ir nurodė, kad homoseksualių porų ir vienišų vyrų neįtraukimas prieštarauja konstitucijai. Tačiau tuomet surogatinės motinystės išplėtimui pasipriešino itin konservatyvūs Kneseto nariai.

Po kovą įvykusių parlamento rinkimų parlamentarai ir toliau negalėjo nieko priimti.

„Mes negalime susitaikyti su tebesitęsiančia didžiule žala žmogaus teisėms dėl dabartinės surogatinės motinystės tvarkos“, – teismo nutartyje rašo Aukščiausiojo Teismo pirmininkė Esther Hayut (Ester Hajut).NAUJAUSI KOMENTARAI

Lauris

Lauris portretas
Ats. Nesupratau kaip tau lezbiete pagimdys vaika jei jos sau i P. Y. Z. D. A kisa pirstus jokio vaisiaus negaua tik turi eiti pas apvaisinimo klinika

daugtaškiui

daugtaškiui portretas
O ką Rusija ir Baltarusija? Volodinas, Kirkorovas, Grefas, Žirinovskis, propagandonešis Krasovskis... Sąrašą galima tęsti be galo.

nesupratau

nesupratau portretas
O tai ką, lesbietės gimdyti negali?
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių