J. Bidenas: laikas užbaigti Amerikos ilgiausią karą Afganistane

Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) trečiadienį pareiškė, kad „atėjo laikas užbaigti Amerikos ilgiausią karą“, skelbdamas apie Vašingtono sprendimą išvesti savo karius iš Afganistano, į kurį JAV įsiveržė po rugsėjo 11-osios atakų, įvykdytų prieš beveik du dešimtmečius.

Jo planas – iki rugsėjo 11-osios, išpuolių, kurie buvo koordinuojami iš Afganistano, 20-ųjų metinių, išvesti iš tos šalies visus amerikiečių karius, kurių dabar yra 2 500.

Šis žingsnis yra bene svarbiausias J. Bideno užsienio politikos sprendimas jo prezidentavimo pradžioje.

„Atėjo laikas užbaigti Amerikos ilgiausią karą“, – sakė J. Bidenas.

„Mūsų buvimas Afganistane turėtų būti sutelktas į priežastį, dėl kurios mes pirmiausia ten ėjome: užtikrinti, kad Afganistanas nebūtų naudojamas kaip bazė, iš kurios vėl būtų galima pulti mūsų tėvynę“, – Baltuosiuose rūmuose kalbėjo J. Bidenas, pareiškęs: „Mes tą tikslą pasiekėme.“

Jis pridūrė, kad JAV „neskubės prie išėjimo“.

„Tai darysime atsakingai, sąmoningai ir saugiai“, – nurodė jis.

„Negalime tęsti savo karinio buvimo Afganistane pratęsimo ar išplėtimo ciklo, vildamiesi susikurti idealias sąlygas mūsų pasitraukimui, tikėdamiesi kitokio rezultato“, – pareiškė JAV vadovas.

„Dabar esu ketvirtasis JAV prezidentas, vadovaujantis Amerikos karių buvimui Afganistane. Du respublikonai. Du demokratai. Neperleisiu šios atsakomybės penktajam“, – pridūrė jis.

Karių išvedimas prasidės, o ne bus baigtas iki gegužės 1 dienos – galutinio visiško pajėgų išvedimo termino pagal taikos susitarimą, kurį tuometinio JAV vadovo Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) administracija pernai pasiekė su Talibanu.

Vašingtonas ir toliau rems Kabulą kovoje prieš Talibaną, bet nevykdys Afganistane karinės veiklos, sakė amerikiečių lyderis.

J. Bidenas perspėjo Talibaną, kad po amerikiečių pajėgų pasitraukimo jis reikalaus laikytis „įsipareigojimo neleisti jokiems teroristams grasinti JAV ar jos sąjungininkams iš Afganistano žemės“, ir ragino kitas šalis, įskaitant Pakistaną, palaikyti Afganistaną.

„Mes paprašysime kitų regiono šalių paremti Afganistaną, ypač Pakistaną, taip pat Rusiją, Kiniją, Indiją ir Turkiją“, – kalbėjo J. Bidenas.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

123

123 portretas
Vietnamas- 2. Jankių teroristai gėdingai nešdinasi namo. Laikas jau nešdintis ir iš Irako, gana vogti svetimą naftą. Varykit į Lietuvą ir Lenkiją, čia jus sutiks tikri šiknalaižiai. Galėsit pagaliau atsipūsti.

KO NEPASAKO - KAS JUOS TENAI KVIETĖ?

KO NEPASAKO - KAS JUOS TENAI KVIETĖ? portretas
Dar jis nepasakė ar paliks užgrobtus naftos rajonus. Žadėjo 2500 karių palikti juos saugoti...Neša kudašių, kad nebūtų kaip Vietname iš kur teko gėdingai bėgti. O aplamai - kad šioje planetoje būtų TAIKA - reikia suįžūlėjusius Amerikiečius vyti iš visų žemynų. Putinas Baidenui jau parodė špygą. Kinija su jais irgi jau nesikalba. Europa, jeigu nenori trečio pasaulinio karo savo žemyne, irgi turėtų pasekti jų pavyzdžiu.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių