J. Borrellis pesimistiškai kalba apie geresnius santykius su Rusija

ES užsienio politikos įgaliotinis Josepas Borrellis pesimistiškai kalba apie santykių su Rusija pagerėjimą. „Manau, kad turime nusiteikti ilgam sunkiam laikotarpiui savo santykiuose su Rusija“, - sakė jis trečiadienį Europos Parlamente.

J. Borrellis paminėjo pastarąjį Rusijos dalinių sutelkimą pasienyje su Ukraina, Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno kalinimą, diplomatinę krizę su Čekija ir besitęsiančią Maskvos vykdomą dezinformaciją.

„Santykiai vėl yra žemiausiame taške, - kalbėjo J. Borrellis. – Aš matau nerimą keliančią tendenciją, kad Rusijos vyriausybė ko gero tyčia gilina konfrontaciją su Vakarais“. Rusija,  nepaisant pareiškimo apie karių atitraukimą nuo sienos su Ukraina, „neparodė pasirengimo nutraukti konfliktą“. Priešingai nei Briuseliui, Maskvai esą Minsko susitarimo dėl taikos Ukrainoje įgyvendinimas „nėra pagrindinė sąlyga“ santykiams gerinti.

A. Navalno atveju J. Borrellis taip pat patvirtino „didelį savo susirūpinimą“ dėl pastarųjų veiksmų prieš jo kovos su korupcija tinklą Rusijoje. Turint omenyje rinkimų rugsėjį, padėties pagerėjimo esą sunku tikėtis. Priešingai, anot J. Borrellio, galimi „tolesni pagrindinių laisvių ribojimai“.

Kaltinimai dėl Rusijos sąsajų su sprogimais amunicijos sandėlyje Čekijoje 2014 metais yra „labai rimti“, kalbėjo ES užsienio politikos įgaliotinis. ES esą „visiškai remia ir solidarizuojasi“ su vyriausybe Prahoje.

Parlamentarai ketvirtadienį ketina priimti rezoliuciją dėl Rusijos. Joje turėtų būti reikalaujama nedelsiant paleisti A. Navalną ir paskelbti ES sankcijas. ES šalių lyderiai tada viršūnių susitikime gegužės 25 dieną tarsis dėl tolesnės strategijos Rusijos atžvilgiu.

 


Šiame straipsnyje: ESRusijaJosepas Borrellis

NAUJAUSI KOMENTARAI

BORRELLIS MAIŠO RUSIJĄ SU BALTIJOS ŠALIMIS

BORRELLIS MAIŠO RUSIJĄ SU BALTIJOS ŠALIMIS portretas
Baltijos šalims ES gali nurodinėti ką joms daryti. Su Rusija tu gali kalbėtis tik kaip lygus su lygiu. Tik tuomet Rusija atkreips į jus dėmesį...

Apgailėtinas žmogelis

Apgailėtinas žmogelis portretas
Juokdarys Borrellis po to kai jį iškastravo EP, be sustojimo loja ant Rusijos. Nes vos išsilaikė poste. Juk šiam girtuokliui kėdė reikalinga kaip oras

EUROPOS SĄJUNGAI REIKALINGI GERESNI SANTYKIAI

EUROPOS SĄJUNGAI REIKALINGI GERESNI SANTYKIAI portretas
Rusija pasiruošusi atremti bet kokius niekšiškus, išgalvotus Amerikos kaltinimus Rusijai. Šiandien pagal jų dūdelę šoka smulkios valstybėlės, kurios ir vykdo JAV teroristų nurodymus. Rusija atlaikė ne tokius išpuolius. Tik...lazda turi du galus. Antru galu ŽYMIAI skaudžiau gaus tie, kurie organizuoja ir vykdo pasaulio banditų nurodymus. O dėl dujotiekio - būkite ramūs - dujotiekis bus nutiestas ir puikiausiai veiks. Tik...tas dujas gaus ne visi...
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių