„Rusijos žmonės turi žinoti – kad ir ką kartais sakytų jų lyderiai – kad mūsų Aljansas nesiekia susilpninti, sulaikyti ar nugalėti jų šalies arba kokios nors kitos valstybės“, – pažymėjo jis, sakydamas kalbą Vokietijos Marshallo (Maršalo) fondo atstovybėje Briuselyje.
„Norime bendradarbiauti su Rusija, kad ji drauge su mumis spręstų bendras problemas, – sakė J.Kerry. – Su Rusijos (užsienio reikalų) ministru (Sergejumi Lavrovu) praleidau daugiau laiko nei su bet kuriuo kitu užsienio diplomatu. Tačiau NATO ir ES šalių noras rasti bendrą pagrindą su Rusija neatleidžia mūsų nuo įsipareigojimo tvirtai stovėti ant savo pagrindo laisvės ir tarptautinės teisės vardan.“
„Todėl mes palaikome stabilią, vieningą ir demokratinę Ukrainą. Maskva neturėtų turėti jokių abejonių šiuo klausimu, – pažymėjo J.Kerry, – Mes laikysimės savo. Niekas iš mūsų nėra pasirengęs priimti piktinančios agresijos, ir niekur pasaulyje to geriau nesupras kaip Europoje. Todėl įvedėme sankcijas ir reikalaujame konflikto Rytų Ukrainoje ir neteisėtos Krymo aneksijos problemos diplomatinio sprendimo, net kai verčiame Ukrainos vyriausybę laikytis reformų kurso ir spartinti jų tempą.“
„Akivaizdu, kad Rusija įsižeidė dėl sankcijų, bet nereikia pamiršti, kad ji ne šiaip sau atsidūrė tokioje padėtyje. Ji šiurkščiai pažeidė įstatymų viršenybę ir seniai nusistovėjusias tarptautinio elgesio normas, skirtas tik tam, kad būtų palaikomi taika ir stabilumas, teisėto suvereniteto pripažinimas“, – sakė JAV valstybės sekretorius.
„Turime priešintis bet kokiems bandymams pakirsti ekonominę ir politinę vienybę, bendradarbiavimą euroatlantiniame regione“, – pažymėjo jis.
J.Kerry taip pat paminėjo Europos pastangas diversifikuoti apsirūpinimą energijos ištekliais.
„Tai protinga politika, kuria siekiama, kad žemynas būtų apsaugotas nuo nereikalingo spaudimo. Ir mes turime daugiau dėl to dirbti“, – pabrėžė jis.
JAV diplomatijos vadovas taip pat pažymėjo, kad dėl energetinės Europos šalių nepriklausomybės jau nemažai padaryta ir kad dabar reikia susitelkti ties Vidurio Europos šalimis, kurios turi per mažą tiekėjų pasirinkimą.
Naujausi komentarai