Karo studijų instituto analitikai teigė, kad J. Prigožino „žvaigždė pradėjo leistis“.
Jų nuomone, gali būti, kad V. Putinas kreipėsi į jį ir kariuomenės generolą Sergejų Surovikiną, kad pirmasis užkariautų kuo daugiau teritorijų, o antrasis morališkai palaužtų ukrainiečius masinėmis raketų atakomis.
„Abu bandymai žlugo, nes J. Prigožino bandymai užimti Bachmutą buvo nesėkmingi, o S. Surovino oro pajėgos sukėlė kančias Ukrainos civiliams, iššvaistydamos didžiąją dalį Rusijos raketų atsargų“, – aiškino karo ekspertai.
Tačiau pats J. Prigožinas nusprendė, kad turi pakankamai įgaliojimų mesti iššūkį Rusijos gynybos ministrui Sergejui Šoigu dėl pirmenybės kariniuose reikaluose. Analitikai tokias viltis laiko niekinėmis, nes V. Putinas persiorientavo į reguliariąją kariuomenę.
Ukrainos vidaus reikalų ministro patarėjas Vadimas Denisenka sakė, kad Rusijos pasitikėjimas kariuomene krenta dėl J. Prigožino vykdomo informacinio karo. Eksperto teigimu, „Wagner PMC“ savininkas tokiu būdu tikisi patekti į Dūmą.
Žiniasklaidoje ne kartą pasirodė informacija, kad J. Prigožinas sukritikavo Rusijos gynybos ministeriją ir pareiškė, kad visi vadinamieji okupantų „nuopelnai“ Soledare priklauso „Wagner“ samdiniams.