JAV ir Vokietijos susitarime dėl „Nord Stream 2“ dujotiekio – perspėjimas Rusijai

JAV ir Vokietija pasiekė susitarimą dėl prieštaringai vertinamo „Nord Stream 2“ dujotiekio, juo Rusija perspėjama apie sankcijas ir siekiama išplėsti dujų tranzitą per Ukrainą, trečiadienį pranešė JAV pareigūnė.

JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoja politikos reikalams Victoria Nuland sakė, kad išsami informacija dėl susitarimo, kuriuo siekiama išspręsti jau seniai JAV susirūpinimą kėlusią problemą dėl beveik baigto vamzdyno tarp Rusijos ir Vokietijos, bus paskelbta vėliau trečiadienį.

„Tai bloga situacija ir blogas vamzdynas, tačiau turime padėti apsaugoti Ukrainą ir jaučiu, kad žengėme keletą reikšmingų žingsnių ta linkme“, – sakė V. Nuland Senato posėdyje, atsakydama į respublikonų įstatymų leidėjų kritiką.

JAV prezidentas Joe Bidenas, praėjusią savaitę susitikęs su Vokietijos kanclere Angela Merkel, atsisakė daugumos Kongreso reikalaujamų sankcijų „Nord Stream“ atžvilgiu, teigdamas, kad vamzdynas jau beveik baigtas ir kad geriau bendradarbiauti su Vokietija.

„Vokietija pagal šį susitarimą su mumis įsipareigojo, kad jei Rusija bandys naudoti energiją kaip ginklą ar toliau eskaluos agresiją prieš Ukrainą, ji imsis veiksmų nacionaliniu lygiu ir reikalaus veiksmingų priemonių Europos lygiu, įskaitant sankcijas, kuriomis būtų ribojami Rusijos eksporto į Europą pajėgumai energetikos sektoriuje“, – sakė V. Nuland.

V. Nuland sakė, kad Vokietija taip pat sutiko bendradarbiauti su JAV ir spausti Rusiją pratęsti 10-čiai metų tranzito per Ukrainą susitarimą, kurio terminas baigsis 2024 metų gale.

Baltieji rūmai trečiadienį paskelbė, kad rugpjūčio 30 dieną J. Bidenas Baltuosiuose rūmuose priims Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį.

Kitas aukštas JAV valstybės departamento pareigūnas Derekas Chollet šią savaitę išvyko į Ukrainą ir Lenkiją aptarti susitarimo dėl dujotiekio.

V. Nuland teigė, kad susitarime bus numatyti „konkretūs“ finansiniai skaičiai, skirti padėti Ukrainai diversifikuoti energijos tiekimo šaltinius.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Hmm..

Hmm.. portretas
Tai dabar rusai ir toliau turės leist vokt ukrams savo dujas?

>

> portretas
Angele ,matomai,visus,ne komjaunuolius,laiko durniais ... !? P.S Prisiminkim,kuom baigesi 3-ju "saliu ..." "garantijos",kad Ukraina atsisakytu atominiu ginklu arsenalo ?Ogi bemaz atvirai,pasake,mes Ukraina isdurem !Gal kas ,dar,pamena kuom RuFed.ui baigesi naftos "druzbos" vamzdzio "remontas",kuo baigesi Lietuvai AMBalo duju vamzdziu "sutartys",kuom prasidejo Hitachi AE nestatymas, ..... ???
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių