Ukraina tiek pietuose, tiek rytuose vykdo ilgai planuotą kontrpuolimą, kurį V. Putinas pirmadienį pavadino nesėkme. Tačiau Maskva vis tiek nori kuo skubiau gauti daugiau karinių atsargų savo pajėgoms sustiprinti.
Baltųjų rūmų Nacionalinio saugumo tarybos (NSC) atstovė Adrienne Watson (Eidrien Votson) sakė, kad aktyviai vyksta Rusijos ir Šiaurės Korėjos derybos dėl ginkluotės.
„Turime informacijos, kad Kim Jong Unas tikisi, jog šios diskusijos bus tęsiamos, įskaitant diplomatinį dalyvavimą vadovų lygmeniu Rusijoje“, – pridūrė ji.
Praėjusią savaitę Jungtinės Valstijos perspėjo, kad Rusija jau veda slaptas derybas su Šiaurės Korėja, kad įsigytų įvairios amunicijos ir atsargų, skirtų Maskvos karo veiksmams.
Pasak „The New York Times“, vėliau šį mėnesį Kim Jong Unas greičiausiai vyks šarvuotu traukiniu į Vladivostoką, esantį Rusijos Ramiojo vandenyno pakrantėje netoli Šiaurės Korėjos, susitikti su V. Putinu.
Laikraštis teigė, kad V. Putinas nori gauti iš Šiaurės Korėjos artilerijos sviedinių ir prieštankinių raketų, ir kad Kim Jong Unas netgi galėtų atvykti į Maskvą.
Pranešama, kad Kim Jong Unas nori pažangių technologijų, skirtų palydovams ir atominiams povandeniniams laivams, taip pat pagalbos maistu savo nuskurdusiai šaliai.
Seulo Suvienijimo ministerijos, kuri rūpinasi Korėjų tarpusavio santykiais, pareigūnas teigė, kad įvairūs įvykiai rodo didėjančią Pchenjano ir Maskvos ginklų sandorio galimybę.
„Bet koks Šiaurės Korėjos ir kaimyninių šalių bendradarbiavimas turi būti vykdomas taip, kad nepakenktų tarptautinėms normoms ir taikai“, – sakė jis žurnalistams.
Praėjusią savaitę Vašingtonas pareiškė, kad Šiaurės Korėja, nepaisant jos paneigimų, 2022 metais Rusijai tiekė raketas, kurias naudojo privati karinė grupė „Wagner“.
Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu liepą buvo nuvykęs į Šiaurės Korėją ir siekė įsigyti papildomos karinės amunicijos karui Ukrainoje, pirmadienį sakė A. Watson.