JT vadovas perspėja dėl humanitarinės katastrofos Afganistane

Jungtinių Tautų vadovas Antonio Guterresas (Antoniju Guterišas) antradienį įspėjo dėl gresiančios „humanitarinės katastrofos“ Afganistane ir paragino šalis skubiai skirti lėšų po JAV pajėgų pasitraukimo.

Jis išreiškė „didelį susirūpinimą dėl gilėjančios humanitarinės ir ekonominės krizės šalyje“ ir pridūrė, kad pagrindinių paslaugų teikimui gresia „visiškai žlugti“.

„Dabar labiau nei bet kada afganistaniečių vaikams, moterims ir vyrams reikia tarptautinės bendrijos paramos ir solidarumo“, – sakoma jo pareiškime.

„Raginu visas valstybes nares nepagailėti lėšų Afganistano žmonėms sunkiausiu jiems metu. Raginu jas skirti savalaikį, lankstų ir išsamų finansavimą“, – sakė generalinis sekretorius.

A. Guterresas pranešė, kad JT kreipimosi dėl Afganistano detales paskelbs kitą savaitę.

Bus pateikta detalių apie „pačius skubiausius humanitarinius poreikius ir finansavimo reikalavimus“ ateinantiems keturiems mėnesiams, sakė jis.

Generalinio sekretoriaus pavaduotojas humanitariniams reikalams ir skubios pagalbos koordinatorius Martinas Griffithsas (Martinas Grifitsas) koordinuos „visą JT sistemą“ rengiantis skelbti kreipimąsi, pridūrė A. Guterresas.

Pasak jo, kone pusei Afganistano gyventojų – 18 mln. žmonių – dėl išgyvenimo skubiai reikia humanitarinės pagalbos.

„Vienas iš trijų afganistaniečių nežino, iš kur kitą kartą gaus pavalgyti. Daugiau kaip pusė visų jaunesnių nei penkeri metai vaikų, prognozuojama, kitais metais smarkiai nusilps dėl prastos mitybos. Žmonės kasdien praranda galimybes gauti pagrindinių prekių ir paslaugų. Gresia humanitarinė katastrofa“, – pabrėžė A. Guterresas.

Pasak jo, didelė sausra ir sunkios artėjančios žiemos sąlygos reiškia, kad į Afganistaną skubiai reikia nugabenti papildomų atsargų maistu, pastogės ir sveikatos priežiūros prekėmis.

„Raginu visas šalis padėti užtikrinti saugų ir netrikdomą humanitarinį kelią gyvybes gelbstinčioms ir gyvybę palaikančioms atsargoms, taip pat visiems humanitariniams darbuotojams, vyrams ir moterims“, – sakė jis.

A. Guterreso teigimu, humanitarinių agentūrų įsipareigojimas likti Afganistane ir teikti pagalbą „nesusvyruos“.


Šiame straipsnyje: AfganistanasJungtinės Tautos

NAUJAUSI KOMENTARAI

Na ir kas ?!

Na ir kas ?! portretas
Lai patys save susinaikina tie fanatikai...

Anonimas

Anonimas portretas
P.I.D.E.R.I papasakok apie tai Amerikos banditams
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių