Kinija dėl J. Bideno pareiškimų apie ksenofobiją kaltina JAV veidmainyste

Pekinas ketvirtadienį apkaltino Jungtines Valstijas veidmainyste, reaguodamas į amerikiečių prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) kaltinimus, kad Kinija yra ksenofobiška ir sukčiauja dėl prekybos.

„Norėčiau jo paklausti: ar jūs kalbat apie Kiniją, ar apie pačias JAV?“ – paprašytas pakomentuoti sakė kinų Užsienio reikalų ministerijos atstovas Lin Jianas (Lin Dzianas).

Trečiadienį per rinkimų kampanijos renginį svarbioje Pensilvanijos valstijoje stengdamasis patraukti savo pusėn darbininkų klasės rinkėjus, J. Bidenas paragino padidinti plieno tarifus Kinijai ir apkaltino ją sukčiavimu.

„Jie nekonkuruoja, jie sukčiauja. Jie sukčiauja ir mes matome žalą čia, Amerikoje“, – sakė 81 metų prezidentas. Šie jo žodžiai profesinės sąjungos „United Steelworkers“ būstinėje Pitsberge buvo palydėti pritarimo šūksniais.

Pasak demokratų prezidento, Kinijos plieno kompanijoms „nereikia rūpintis, kaip uždirbti pelno, nes Kinijos vyriausybė jas labai smarkiai subsidijuoja“.

J. Bidenas sakė paraginęs JAV prekybos atstovę patrigubinti tarifus Kinijos plienui ir aliuminiui, jei bus patvirtinta, kad Pekinas naudoja prieš konkurenciją nukreiptas praktikas.

„Jie yra ksenofobiški. Jiems kilo realių problemų. Nesiekiu kovos su Kinija, siekiu konkurencijos, tik sąžiningos“, – pridūrė J. Bidenas.

Pekinas ir Vašingtonas pastaraisiais metais konfliktavo įvairiais klausimais, nuo technologijų ir prekybos iki žmogaus teisių, savarankiško Taivano ir ginčijamos Pietų Kinijos jūros.

Po lapkritį San Fransiske įvykusių J. Bideno ir Kinijos prezidento Xi Jinpingo (Si Dzinpingo) derybų, kurias abi šalys vadino sąlygine sėkme, santykiai daugmaž stabilizavosi.

Šį mėnesį abu prezidentai kalbėjosi telefonu ir susirėmė dėl JAV įvestų prekybos apribojimų technologijoms, taip pat dėl Taivano, kurį Kinija laiko savo teritorijos dalimi.

Tačiau prezidentai sutarė, kad Kinijoje apsilankys du aukšto rango JAV pareigūnai. Iždo sekretorės Janet Yellen (Džanet Jelen) vizitas įvyko praėjusią savaitę, o diplomatijos vadovas Antony Blinkenas (Entonis Blinkenas) į Pekiną turi nuvykti netrukus.

Jungtinės Valstijos šią savaitę taip pat paskelbė apie tyrimą dėl Kinijos prekybos praktikos laivų statybos, laivybos ir logistikos sektoriuose.

Kinijos prekybos ministerija atkirto, kad tyrimas yra „pilnas melagingų kaltinimų, klaidingai aiškina normalią prekybos ir investicijų veiklą kaip kenkiančią JAV nacionaliniam saugumui ir korporacijų interesams, ir kaltina Kiniją dėl savo pačių pramonės problemų“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pažadukai

Pažadukai portretas
Kur 63 milijardai Ukrainai, kur žadėtieji F-16?
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių