Kinija nori dalyvauti Ukrainos taikos procese, bet pripažįsta, kad remia Rusiją Pereiti į pagrindinį turinį

Kinija nori dalyvauti Ukrainos taikos procese, bet pripažįsta, kad remia Rusiją

2025-04-01 09:54
BNS inf.

Kinija yra pasirengusi atlikti „konstruktyvų vaidmenį“ siekiant užbaigti karą Ukrainoje, tačiau remia Rusiją ginant savo interesus, antradienį Rusijos valstybinės naujienų agentūros „Ria Novosti“ paskelbtame interviu pareiškė Kinijos diplomatijos vadovas Wang Yi.

Kinija nori dalyvauti Ukrainos taikos procese, bet pripažįsta, kad remia Rusiją
Kinija nori dalyvauti Ukrainos taikos procese, bet pripažįsta, kad remia Rusiją / Scanpix nuotr.

Wang Yi šią savaitę atvyko į Maskvą derybų su Rusijos kolega Sergejumi Lavrovu ir susitiks su prezidentu Vladimiru Putinu, pranešė Kremlius.

„Kinija, atsižvelgdama į konflikte dalyvaujančių šalių siekius, yra pasirengusi kartu su tarptautine bendruomene atlikti konstruktyvų vaidmenį (...) sprendžiant konfliktą“, – prieš susitikimą Maskvoje su savo Rusijos kolega sakė Wang Yi, pranešė agentūra.

Pastaraisiais metais Pekinas ir Maskva sustiprino ekonominį bendradarbiavimą ir diplomatinius ryšius, o nuo 2022 metų vasario, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą, jų bendravimas tapo dar glaudesnis.

Kinija prisistato kaip neutrali Ukrainos karo atžvilgiu šalis ir teigia nesiunčianti letalinės pagalbos nė vienai pusei, esą priešingai nei Jungtinės Valstijos ir kitos Vakarų šalys.

Tačiau Pekinas išlieka artimas politinis ir ekonominis Maskvos partneris ir nėra pasmerkęs Rusijos veiksmų, tad kai kurios NATO narės Kiniją vadina šio karo įgalintoja.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas nuo pat atėjimo į valdžią siekė kuo greičiau užbaigti daugiau nei trejus metus trunkantį karą, tačiau jo administracijai nepavyko pasiekti proveržio nepaisant derybų su abiem pusėmis.

V. Putinas atmetė bendrą JAV ir Ukrainos planą dėl 30 dienų paliaubų, o praėjusį mėnesį pasiūlė V. Zelenskį nušalinti nuo pareigų kaip taikos proceso dalį.

Pekinas pranešė, kad vizito metu Wang Yi „išsamiai kalbėsis apie Kinijos ir Rusijos santykių plėtrą kitame etape ir abiem šalims rūpimus tarptautinius bei regioninius klausimus“.

Daugiau naujienų