Lenkijoje du asmenys kaltinami „išniekinę statulas“ LGBT vėliavomis

Lenkijos policija trečiadienį pranešė pareiškusi dviem asmenims įtarimus paminklų išniekinimu, kai LGBT aktyvistai praeitą savaitę užkabino vaivorykštės spalvų vėliavas ant kelių statulų Varšuvoje, įskaitant vieną, vaizduojančią Jėzų Kristų.

Homofobija tebėra labai gaji šioje katalikiškoje šalyje, kurios dešinioji vyriausybė ne kartą vartojo prieš gėjus nukreiptą retoriką, skambėjusią ir praeitą mėnesį įvykusių prezidentų rinkimų kampanijos metu.

„Varšuvos policija pateikė kaltinimus dviem žmonėms Varšuvos paminklų išniekinimu“, – naujienų agentūra PAP citavo policijos atstovą Sylwester'ą Marczaką (Sylvestrą Marčaką).

„Mes, policija, atliekame teisines procedūras ne dėl to, kad kas nors užkabino vėliavą, o dėl to, kad taip elgdamiesi jie įžeidė tikinčiųjų jausmus ir akivaizdžiai išniekino Kristaus statulą“, – pridūrė jis.

Policija vieną iš šių asmenų sulaikė pirmadienį, o kitą – antradienį. Vėliau jie abu buvo paleisti.

Tarp kitų paminklų, ant kurių praeitą savaitę buvo pakabinta LGBT vėliavų ir skarelių su anarchistų simboliu, buvo Koperniko paminklas ir Varšuvos undinėlės statula.

Aktyvistai, įskaitant gėjų teisių grupę „Stop Bzdurom“ („Stabdyti kvailystes“) internete paskelbė manifestą, paaiškinantį šiuos veiksmus.

„Tai yra puolimas! Vaivorykštė. Tai – puolimas! Nusprendėme veikti. Kol bijosiu laikyti tave už rankos. Kol gatvėse tebebus mikroautobusų su homofobiniais ženklais“, – sakoma manifeste.

Gėjų santuokoms Lenkijoje pritaria tik 29 proc. gyventojų, rodo praeitais metais sociologinių tyrimų instituto CBOS atlikta apklausa.

Prezidentas Andrzejus Duda (Andžejus Duda), perrinktas praeitą mėnesį, per savo kampaniją lygino „LGBT ideologiją“ su komunizmu.

Keli Lenkijos regionai pasiskelbė esantys „zonomis be LGBT ideologijos“.

Dėl tokios oficialios pozicijos Europos Komisija praeitą mėnesį atmetė šešių Lenkijos miestų paraiškas gauti nuo subsidijų pagal Europos Sąjungos programą, skatinančią kultūrinį bendradarbiavimą tarp vadinamųjų miestų dvynių skirtingose valstybėse narėse.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

H

H portretas
Prie ko čia homofobija, kai tau ant ausų kabina savo pridergtas trumpikęs save pervertinantis asmenis . Rėkiantis mes kitokie mes nei vyras , nei moteris . man norisi sakyti - esate gamtos klaida

Juzef Bek

Juzef Bek portretas
Lenkija yra kaimų kaimas, bet nori pasirodyti, kad pas juos viskas "jak w Stanach Zjednoczonych". Paminklus apkabinėja visokiu šlamštu ir t. t. Ką jie darys, kada vokiečiai ateis pasiimti vakarinių žemių, kurias Stalinas lenkams padovanojo ?

Jiškė

Jiškė portretas
Kada Lietuvoj dešinieji su savo vadu Landsbergiu susiprotės kaip Lenkų dešinieji??
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių