Lenkų parlamentarai atmetė įstatymo projektą, kuriuo siekta liberalizuoti abortų įstatymą

Lenkijos įstatymų leidėjai ketvirtadienį atmetė piliečių pateiktą įstatymo projektą, kuriuo siekta liberalizuoti šios katalikiškos šalies abortų įstatymą – vieną griežčiausių Europoje.

Žemieji parlamento rūmai, kuriuose daugumą turi valdantieji konservatoriai, balsavo prieš tai, kad būtų leista nutraukti nėštumą iki 12 nėštumo savaitės.

265 parlamento nariai balsavo prieš įstatymo liberalizavimą, 175 – už, dar keturi susilaikė.

Moterų teisių aktyvistė Marta Lempart pristatė įstatymo projektą, kurį parašais parėmė daugiau nei 200 000 piliečių, teigdama, kad jis suderins Lenkijos teisės aktą su „Europos ir pasaulio standartais“.

Lenkijoje praktiškai draudžiami visi abortai, išskyrus atvejus, kai kyla pavojus moters gyvybei ar sveikatai ir kai nėštumas yra išžaginimo ar incesto rezultatas.

Daug metų abortai buvo leidžiami ir vaisiaus apsigimimo atvejais, bet 2020 metais šią išimtį panaikino Konstitucinis Tribunolas.

Vyriausybė gynė teismo nutartį, argumentuodama, kad ji užkirs kelią abortams dėl vadinamųjų eugenikos priežasčių, kai nėštumas nutraukiamas vaisiui diagnozavus Dauno sindromą. Tačiau žmogaus teisių gynėjai sako, kad dėl šio teismo sprendimo moterys priverstos tęsti nėštumą net tais atvejais, kai kūdikis gimęs neabejotinai mirs.

Net prieš sugriežtinant įstatymą 38 mln. gyventojų turinčioje Lenkijoje per metus būdavo teisėtai atliekama mažiau kaip 2 tūkst. nėštumo nutraukimo procedūrų. Moterų grupių skaičiavimu, apie 200 tūkst. moterų nutraukdavo nepageidaujamą nėštumą nelegaliai arba užsienyje.

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių