Londone protestuotojai užėmė su rusų oligarchu susijusį namą

Viename brangiausių Londono rajonų pirmadienį protestuotojai užėmė namą, susijusį su Rusijos oligarchu Olegu Deripaska, kuriam Vakarai taiko sankcijas.

Belgreivo aikštėje ant 5 numeriu pažymėto namo protestuotojai iškabino transparantą su užrašu „Ši nuosavybė yra išvaduota“ ir Ukrainos nacionalinę vėliavą.

Ankstų rytą iškviesti policijos pareigūnai pastatą užtvėrė , o vėliau pasinaudoję grąžtu atidarė paradines namo duris, kad patektų į vidų, o į balkoną pakliuvo pasinaudoję keltuvu.

„Mes esame turto išlaisvinimo frontas. Štai ką mes darome. Tai yra ne skvoteriavimas, o išvadavimas“, – telefonu sakė vienas namo viduje buvusių protestuotojų naujienų agentūrai AFP.

„Ketiname panaudoti namą (ukrainiečių) pabėgėliams apgyvendinti“, – pridūrė kitas.

Aktyvistai reiškia nepatenkinimą, kad Jungtinės Karalystės sankcijų Rusijos prezidento Vladimiro Putino artimiausiam ratui įgyvendinimas per ilgai užtrunka.

„Sakoma, kad turto areštas gali užtrukti iki šešių mėnesių, tai juokinga“, – sakė vienas iš jų.

JK vyriausybė savo ruožtu vėliau pirmadienį sakė svarstanti galimybę apgyvendinti į sankcijų sąrašus patekusių Rusijos oligarchų areštuotuose namuose karo pabėgėlius iš Ukrainos.

Kai buvo paklaustas, ar palaiko siūlymus įkurdinti pabėgėlius tokiuose būstuose, premjero Boriso Johnsono (Boriso Džonsono) atstovas sakė, kad šis reikalas yra „nagrinėjamas“.

Sveikatos apsaugos sekretorius Sajidas Javidas (Sadžidas Džavidas) anksčiau perspėjo, kad šis namai neturėtų būti svarstomi kaip „pirmutinė vieta“ pabėgėliams priglausti ir perspėjo, kad pirmiausiai reikėtų peržengti „teisines kliūtis“.

JK žemės registruose O. Deripaska nėra minimas kaip nekilnojamojo turto prabangiame Belgreivijos rajone, netoli Haid Parko ir karalienės Elžbietos II Bakingamo rūmų, savininkas.

Įrašuose nurodoma, kad namas priklauso bendrovei „Ravellot Limited“, registruotai britų Mergelių Salose ir valdomai Grahamo Bonhamo Carterio (Grejemo Bonamo Karterio), registruotam tuo pačiu adresu ir su netoliese esančia nuosavybe.

Tačiau 2007 metų Aukštojo Teismo nutartyje sakoma, kad O. Deripaskai „nuosavybės teise“ priklauso namas, esantis adresu Belgreivo aikštė 5, Londone.

JK Nacionalinė kovos su nusikalstamumu agentūra kovo 4 dieną pranešė gavusi du įsakymus įšaldyti penkias britų verslininkui G. Bonhamui Carteriui priklausančias sąskaitas bankuose.

„Įsakymai buvo gauti remiantis tuo, kad esama pagrįsto pagrindo įtarti, jog tose sąskaitose esantys pinigai buvo gauti plaunant pinigus fizinio asmens, kuriam Jungtinėse Valstijose taikomos sankcijos, konkrečiai – Olego Deripaskos“, – teigiama pranešime.

„Sąskaitose esančių lėšų vertė siekia maždaug 110 tūkst. svarų (131 tūkst. eurų)", – nurodoma jame.

Praėjusią savaitę buvo įšaldytas O. Deripaskos turtas ir jam pritaikytas kelionių draudimas. Tokių pačių sankcijų buvo imtasi prieš dar šešis rusų milijardierius, įskaitant buvusį jo verslo partnerį Romaną Abramovičių.

JAV Iždo departamentas įtraukė jį į sankcijų sąrašą, imdamasis priemonių prieš virtinę Rusijos oligarchų ir jiems priklausančių ar kontroliuojamų įmonių, o taip pat kai kuriuos Rusijos pareigūnus ir verslus.

Tuo metu Prancūzijoje, pietiniame Bjarico mieste pirmadienį buvo suimti du vyrai, kurie įsilaužė į buvusiam Vladimiro Putino žentui priklausančią vilą ir iškėlė ukrainiečių vėliavą.

 


Šiame straipsnyje: karas UkrainojeOlego Deripaskos namasLondonasprotestuotojaiužėmė namą

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių