A. Lukašenka apie migrantų grąžinimą: tegul ES apmoka

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka ketvirtadienį pareiškė, kad už migrantų, susitelkusių prie šalies vakarinių sienų, repatriaciją apmokėtų Europos Sąjunga.

Vakarai kaltina Baltarusiją organizuojant šią krizę: apgaulingais pažadais dėl lengvo kelio į ES viliojant atvykėlius, o paskui siunčiant juos veržtis pro Lenkijos, Lietuvos ir Latvijos sienas, tokiu būdu keršijant blokui už sankcijas, paskelbtas Minsko režimui dėl represijų prieš opoziciją.

Baltarusija neigia organizuojanti šią krizę kaip svertą prieš Vakarų sankcijas, bet atgal neįsileidžia migrantų, šaltu oru įstrigusių miškuose prie sienos.

Jeigu Baltarusijoje esantys migrantai „nori išvykti – prašom. Mes juos surinksime oro uoste. Tik kodėl lėktuvo šiandien neatsiuntė?“, viename posėdyje sakė A. Lukašenka, turėdamas galvoje atšauktą reisą, kuriuo kažkiek atvykėlių turėjo būti repatrijuoti į Iraką. Prezidento žodžius citavo valstybinė naujienų agentūra BelTA.

Posėdyje dalyvavę pareigūnai atsakė, kad trikdžiai susiję su skrydžio išlaidų apmokėjimu.

„Tuomet tegul europiečiai sumoka. Irgi niekšai: „Skyrėme jums pinigų – milijonus, tūkstančius... Pinigų čia negavom nė vienos kapeikos. Raudonasis Kryžius ir visi kiti. Kol kas mes maitiname ir girdome šiuos žmones ne jų sąskaita. Tai mums labai svarbu“, – sakė A. Lukašenka ir pridūrė: „Kiek kainuoja toks reisas? Ir nėra kam apmokėti. Tegul Europos Sąjunga apmoka.“

Tuo metu ES diplomatijos vadovas Josepas Borrellis (Žozepas Borelis) anksčiau šią savaitę  sakė, kad Bendrijos ekspertų grupė išvyko į Baltarusiją aptarti techninių klausimų, susijusių su nelegalių migrantų, susirinkusių prie Lenkijos sienos, repatriacija.

„Nedidelė grupė, atstovaujanti Europos Komisijai ir Europos išorės veiksmų tarnybai (EIVT), vyksta į Minską. Bus kalbama apie techninius kontaktus, siekiant nustatyti, ko reikia žmonių repatriacijai supaprastinti“, – antradienį sakė J. Borrellis.

Jis akcentavo, kad kalbama tik apie techninių klausimų išsprendimą, o ne apie visapusiškas derybas su Minsku. Briuselis tokių derybų atsisako.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jie bilietus pirko

Jie bilietus pirko portretas
Tai Baktarusijai sumokėjo

Taigi taigi

Taigi taigi portretas
Jei iš tikro ES rūpi žmogaus teisės, turėtų sumokėti ne tik už Lukašenkos prisikviestų migrantų grąžinimą, bet ir už vietos baltarusių išlaikymą kalėjimuose. ..........Lukašenka ir jo šeimininkas Putinas - patys didžiausi žmogaus teisių gynėjai. Kas jei ne jie rūpinasi skriaudžiamais migrantais, ieškančiais geresnio gyvenimo? Kas jei ne jie savo žmonėms, nepatenkintiems egzistavimo sąlygomis, skiria nemokamus kelialapius sveikatai pataisyti į sanatorijas su pilna izoliacija? Tokius geradarius kaip Lukašenka ir jo šeimininkas Putinas ES turi gerbti ir mylėti, nepamiršdami susimokėti už jų gerumą. ...................Bausti sankcijomis geradarius - nusikaltimas, vertas tarptautinio tribunolo (parengta pagal rusų žiniasklaidos kanalus Kremliaus skirtus naudingiems idiotams užsienyje).

Andriuks

Andriuks portretas
Migriai kasdien po 200 eur išleidžia taksi- iki Minsko centro, paskui atgal. Na jie visi prie pinigo, kurie į Minską atvyko. Neturtingi irakiečiai tikrai nė sapne nėra mate 10000 dolerių, kad sumokėt už tokias keliones link europs.
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių