A. Lukašenka: Vakarai siekia pakeisti valdžią Baltarusijoje

Baltarusijos autoritarinis lyderis Aliaksandras Lukašenka pareiškė, kad kolektyviniai Vakarai siekia pakeisti valdžią Baltarusijoje.

„Noriu atkreipti dėmesį: padėtis išlieka įtempta, ir tai neleidžia mums nusiraminti. Jūs geriau už kitus žinote, kad nesėkmingas bandymas įvykdyti valstybinį perversmą nepakeitė priešo planų. Kolektyviniai Vakarai ir toliau kišasi į šalies vidaus reikalus, siekdami pakeisti valdžią, o pavojingiausias dalykas mums – mūsų valstybės nepriklausomybės sunaikinimas. Privalome tai suprasti. Suprasti ir jausti kiekvieną dieną ir kiekvieną valandą. Ypač jūs“, – sakė A. Lukašenka, kalbėdamas su valstybės saugumo sistemos pareigūnais.

Jį cituoja valstybinė naujienų agentūra BelTA.

„Taikomos sankcijos. Finansuojami protestai, ekstremizmas, terorizmas. Kovotojai atrenkami ir apmokomi. Mes ne tik tai žinome, bet ir su tuo dirbame,“ – pabrėžė jis.

Pasak A. Lukašenkos, referendumo dėl konstitucijos laikotarpis laikomas viena iš galimų kito bandymo surengti perversmą datų. Jis taip pat perspėjo, kad naudojamos šiuolaikinės kitose šalyse išbandytos informacinės technologijos, pradėtas psichologinis karas, kurio tikslas – formuoti neigiamą valdžios įvaizdį Baltarusijos gyventojų akyse.

„Šie poveikio metodai yra skirti valstybės aparato darbuotojams ir saugumo struktūrų pareigūnams, siekiant juos įtikinti, kad trūksta gyventojų palaikymo, sukelti abejonių dėl valstybės politinio kurso teisingumo“, – kalbėjo Baltarusijos autoritarinis lyderis.

Anot A. Lukašenkos, planuojamos diversijos gynybiniuose objektuose, ekonomikos, būtiniausių gyvybės palaikymo paslaugų sektoriuose, o politinių emigrantų centrai Varšuvoje ir Vilniuje jau ruošia radikalus bauginimo akcijoms.

„Užsienio specialiosios tarnybos ir jų bendrininkai analizuoja situaciją darbo kolektyvuose, bando kurstyti streikus“, – sakė autoritarinis vadovas.

Pasak jo, politinių emigrantų centrai Varšuvoje ir Vilniuje, sukurti kontroliuojant specialiosioms tarnyboms, skatina radikalus imtis bauginimo veiksmų prieš visuomenės ir valstybės veikėjus, žiniasklaidos atstovus, teisėsaugos institucijas.

„Prisikasė ir iki teismų“, – pareiškė A. Lukašenka.

Baltarusijoje nuo pernai rugpjūtį įvykusių ginčijamų prezidento rinkimų, išprovokavusių istorines demonstracijas prieš beveik tris dešimtmečius trunkantį A. Lukašenkos valdymą, tęsiasi politiniai neramumai. Opozicija ir Vakarų šalys šių rinkimų nepripažino laisvais ir teisingais, o perspektyva, kad autoritarinis lyderis dirbs šeštą kadenciją iš eilės, Baltarusijoje išprovokavo beprecedentę protestų bangą.

Baltarusijos valdžia į opozicijos demonstracijas sureagavo itin griežtomis priemonėmis: milicija sulaikė per 35 tūkst. žmonių, tūkstančiai protestuotojų skundėsi patyrę jėgos struktūrų pareigūnų smurtą.

Svarbiausi opozicijos veikėjai buvo įkalinti arba priversti palikti šalį, nepriklausomų žiniasklaidos priemonių redakcijos buvo apieškotos, o jų žurnalistai – areštuoti.

Europos Sąjunga sektorines sankcijas Baltarusijai, įskaitant prekybą kalio trąšomis, paskelbė birželio pabaigoje. Anksčiau sankcijos buvo įvestos atskiriems Baltarusijos pareigūnams, prisidėjusiems prie taikių demonstracijų malšinimo ir represijų.

Lygiagrečiai sankcijas Baltarusijai sugriežtino JAV, Jungtinė Karalystė, Kanada.NAUJAUSI KOMENTARAI

Rus

Rus portretas
Batka ant sienos ožiui paminkla pastatyk ir su ragais didesniais.

Anonimas

Anonimas portretas
Cha,,,ar Bialorusijoje gyvena vien tik pusgalviai?? kad jie ishsizioje laukia ,kas ka pasakys ---i kur jiems eiti,,kur linguoti??? Ka ? ten tik tamsus atsilike kolchoznikai??? ZMOGUS --mastantis ===turi savo nuomone ir gali kazin kuo vilioti ---bturiu savo nusistatyma,,,Bet tas bukas cariukas neturi kuo gasdinti bialorusius ,,tai sumasto ,,visokiu NEBYLICU... Matomai ,ispaustas i kampa uz tuos perkamus nelegalus===pirma nei KA darai ==reikia galvoti===ne darzelio smelineje ,,baisuoklis tupi...ka pasejo ---ta ir tri Su lietuviais irgi dieduk reikia skaitytis....Pats kaltassu kvaila politika

o

o portretas
kom tai teisus tik kaikuriai ateiviu saikai is bermudtrikampio ne prie dusios batka kuris dar turi savo galva======
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių