M. Pompeo ir Baltijos šalių ministrai smerkia Rusijos bandymus perrašyti istoriją

 • Teksto dydis:

JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo (Maikas Pompėjus) kartu su Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrais ketvirtadienį pasmerkė Rusijos bandymus perrašyti istoriją siekiant pateisinti Sovietų Sąjungos įvykdytą Baltijos šalių okupaciją ir aneksiją.

„Mes griežtai prieštaraujame bet kokiems Rusijos bandymams perrašyti istoriją siekiant pateisinti 1940 metų okupaciją ir Sovietų Sąjungos įvykdytą Baltijos šalių aneksiją“, – rašoma bendrame pareiškime.

Bendras pareiškimas paskelbtas minint Sovietų Sąjungos įvykdytą Baltijos šalių okupaciją pasmerkusios Jungtinių Valstijų deklaracijos 80-ąsias metines.

1940 metų liepos 23 dieną JAV valstybės sekretorius Sumneris Wellesas (Samneris Velesas) paskelbė oficialų pareiškimą, kad JAV nepripažįsta Lietuvos, Latvijos ir Estijos aneksijos. Sovietinės okupacijos metu Vašingtone veikė Lietuvos ambasada.

„S. Welleso deklaracija rodo, kad jau 1940-aisiais laisvasis pasaulis pripažino sovietų veiksmus tuo, kuo tai buvo – neteisėtu prievartinės aneksijos aktu. Deja, net Antrojo pasaulinio karo pabaiga po kelerių metų neatnešė Baltijos šalims ir kitoms Rytų ir Vidurio Europos tautoms išsivadavimo, bet atnešė represijas ir persekiojimą“, – rašoma ketvirtadienį išplatintame pranešime.

Keturių ministrų pareiškime taip pat pabrėžiamas JAV ir Baltijos šalių bendradarbiavimas, NATO ir amerikiečių pajėgų buvimo regione svarba.

„Estijos, Latvijos ir Lietuvos įsipareigojimas transatlantiniam aljansui išlieka neginčijamas. Baltijos šalys vertina Jungtinių Valstijų indėlį į Europos gynybą, visų pirma palaikant reguliarų pajėgų dislokavimą Baltijos šalyse – tai yra nepaprastai svarbu atgrasant bet kokį galimą priešininką“, – rašoma keturšalėje deklaracijoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Lietuvis

Lietuvis portretas
Kiaušius laižo tik kremliniai ir jiems lygių nėra.

kada katinas neturi ka veikt ..laizo savo kiausus

kada katinas neturi ka veikt ..laizo savo kiausus portretas
Pompeo savo kiausu nepasiekia [per daug nutukes] todel pasikviete trijis Pabalio nususususias kates, kad jam juos nulaizytu.....

manau

manau portretas
Ką jie čia vis pliurpia apie istorijos perrašinėjimus?Ką konkrečiai Rusija perrašė, koklius istorinius faktus suklastojo? Nors kokie čia faktai, - mūsų laikais jie nebereikalingi. - pasakė Rusija istorijos klastotoja vadinasi taip ir yra, ir nėra čia ko kapstytis giliau. Nors visi tame pačiame istorijos klastojimo mėšle išsivolioje iki ausų, visi nori būti baltučiai , švelnučiai ir angelėliai, nors istorijoje taip nebūna. Juokiasi puodas, kad katilas juodas.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių