„Louis Vuitton“ pristatė papuošalų liniją, primenančią Rusijos karinę simboliką

  • Teksto dydis:

Kovo 23 dieną prabangus prancūziškas mados prekinis ženklas „Louis Vuitton“ pristatė naują juvelyrikos kolekciją „LV Volt“, kurios inicialai primena raidę „Z“ ir „V“. Prasidėjus karui Ukrainoje, „Z“ ir „V“ raidės tapo Rusijos propagandos ir agresijos simboliu. 

Pristatydamas naująją kolekciją, prekinis ženklas skelbia, kad mados namų inicialai „L“ ir „V“ susijungia į vieną ir kartu sukuria daug įvairių kombinacijų.

Ši dviprasmiška detalė naujojoje kolekcijoje sukėlė pasipiktinimo bangą viešojoje erdvėje: karą Ukrainoje smerkiantys „Louis Vuitton“ sekėjai plūdo pykčiu. Tiesa, prekinis ženklas taip pat susilaukė ir palaikymo iš Rusijos piliečių, kurie masiškai komentavo įrašus dėkodami ir keldami Rusijos vėliavas.

„Louis Vuitton“ / „Instagram“ ekrano kopija

Raidė Z pradėta naudoti ant Rusų tankų Ukrainoje, vėliau ji pradėta naudoti plačiau, siekiant parodyti paramą Rusijos prezidento Vladimiro Putino invazijai į kaimyninę Ukrainą. 

Raidę „Z“ galima pamatyti daug kur – nuo Kremliaus propagandinių vaizdo įrašų „Instagram“ tinkle iki įžymybių profilių ir ant rusų sportininko uniformos Dohoje.

Tiesa, tokią ir panašią simboliką prekinis ženklas naudoja jau ne vienerius metus, tačiau žmonės komentaruose diskutavo, kad šiai kolekcijai dabar visai netinkamas laikas.

Be to, „Louis Vuitton“ buvo vienas iš prekinių ženklų, paskelbęs apie savo parduotuvių uždarymą Rusijoje dėl pradėtos invazijos į Ukrainą. Taip pat prekės ženklas savo „Instagram“ paskyroje pasidalino, kad kartu su UNICEF (Jungtinių tautų vaikų fondu) yra pasirengęs padėti nuo karo nukentėjusiems vaikams ir šeimoms.

Lietuvos Seimo taikinyje – autoritarinių režimų simboliai

Apie šių simbolių netinkamumą diskutuojama ir Lietuvoje. Seime atsirado iniciatyva, siūlanti numatyti administracinę atsakomybę už autoritarinių režimų simbolių, naudojamų propaguoti jų įvykdytą ar vykdomą karinę agresiją, platinimą, naudojimą susirinkimuose ar viešosiose vietose.

Seimo narė konservatorė Paulė Kuzmickienė prie tokių simbolių siūlo priskirti dvispalvę juodai oranžinę Georgijaus (Šv. Jurgio) juostą, raidės „Z“ ir (arba) „V“ ar kitus šias raides išreiškiančius elementus ir kitus simbolius.

Scanpix nuotr.


Šiame straipsnyje: Louis Vuittonmadaraidė ZRusijos atributikaZ Vkaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių