A. Merkel: ES privalo siekti tiesioginių kontaktų su V. Putinu

Europos Sąjunga turėtų vieningai priešintis Rusijos „provokacijoms“, bet taip pat siekti tiesioginių derybų su prezidentu Vladimiru Putinu, ketvirtadienį pareiškė Vokietijos kanclerė Angela Merkel.

„Mano nuomone, mes, Europos Sąjunga, privalome siekti tiesioginio kontakto su Rusija ir Rusijos prezidentu“, – kalbėdama parlamente pareiškė vyriausybės vadovė ir pridūrė, kad „nepakanka, kad Amerikos prezidentas kalbėtųsi su Rusijos prezidentu“.

A. Merkel pabrėžė, kad ES taip pat „privalo kurti kitokius derybų formatus“.

V. Putinas ir JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) praeitą savaitę surengė pirmąsias tiesiogines derybas nuo Amerikos lyderio atėjimo į valdžią. Abu lyderiai išreiškė viltį, kad šis Šveicarijoje surengtas susitikimas gali vesti prie labiau nuspėjamų santykių, nors įtampa tarp abiejų šalių gali išlikti.

Pasak A. Merkel, pastarojo meto įvykiai parodė, kad ES nepakanka „nekoordinuotai reaguoti į daugelį Rusijos provokacijų“.

Kanclerė pabrėžė, kad 27 šalių blokas turėtų sutelkti „vieningą frontą prieš šias provokacijas“.

Daugeliui Vakarų šalių kelia susirūpinimą Rusijos pajėgų telkimas šalia Ukrainos sienų ir virtinė šnipinėjimo skandalų, dėl kurių buvo išsiųsta diplomatų.

Anksčiau šią savaitę Vokietija pranešė suėmusi viename šalies universitete dirbusį rusų mokslininką ir kaltinanti jį šnipinėjimu Maskvai.

ES pasipiktinimą taip pat kursto tęsiamas Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno kalinimas Rusijoje. Šis opozicionierius anksčiau šiais metais buvo suimtas, kai grįžo į Rusiją iš Vokietijos, kur gydėsi po beveik mirtino apnuodijimo Sovietų Sąjungoje sukurta nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“.

Kremlius: V. Putinas palaiko siūlymą plėtoti ES ir Rusijos dialogą

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas (Vladimiras Putinas) palaiko Vokietijos ir Prancūzijos siūlymus, kad Europos Sąjunga atnaujintų viršūnių susitikimus su Maskva, ketvirtadienį paskelbė Kremlius.

„Iniciatyvą vertiname teigiamai“, – žurnalistams sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas. – Prezidentas Putinas yra dialogo ir kontaktų tarp Briuselio ir Maskvos mechanizmo atkūrimo šalininkas.“

Tokiu būdu V. Peskovas atsakė į klausimus apie pranešimus, jog Berlynas ir Paryžius ankstesnę dieną pasiūlė 27 šalių blokui apsvarstyti galimybę surengti viršūnių susitikimą su Kremliaus vadovu.

Daugelis ES šalių tokiai galimybei nepritaria, o Ukrainos užsienio reikalų ministras anksčiau ketvirtadienį griežtai sukritikavo šį siūlymą, pateiktą prieš Bendrijos lyderių debatus šiuo klausimu.

D. Peskovas pabrėžė, kad galimybė palaikyti dialogą būtina tiek Briuseliui, tiek Maskvai.

„Labai įdėmiai stebime šiandien Briuselyje pradedamą viršūnių susitikimą ir vertinimus dėl šio potencialaus dialogo, kurie ten nuskambės“, – sakė jis.

Pasak D. Peskovo, „kol kas taikomuoju atžvilgiu jokių pasiruošimų [Rusijos ir ES] viršūnių susitikimui nėra“.

„Reikalas tas, kad tokią iniciatyvą iškėlė [Vokietijos kanclerė Angela] Merkel. Ją palaikė [Prancūzijos] prezidentas [Emannuelis] Macronas (Emaniuelis Makronas), tačiau bet koks aptarimas vyks su ES, dalyvaujant kitoms valstybėms narėms. Todėl šiuo atveju labai svarbu suprasti, ar šiuo atžvilgiu yra sutarimas, ar ne“, – kalbėjo Kremliaus atstovas.

ES ir Rusijos ryšiai yra smarkiai pašliję nuo 2014 metų kovo, kai Rusija aneksavo Ukrainai priklausantį Krymą.

Vėliausias ES lyderių ir V. Putino susitikimas Briuselyje įvyko 2014 metų pradžioje.

Po Krymo aneksijos Briuselis paskelbė Maskvai virtinę sankcijų, o Rusija ėmėsi atsakomųjų priemonių.NAUJAUSI KOMENTARAI

yra

yra portretas
prielaida kad po bideno audencijos pas monarche putinas buvo nupirktas ta pabrze per you t is floridos rusu zurnalistas tuo paciu rod ydamas koki kriminalhaosa vykdo jbidono administracija baisu.....?;;;

kaip

kaip portretas
matome ir putka prisijunge su merkel bei macronu prie bidosutves tai tautoms nieko gero nezada??...

Jons

Jons portretas
Kaip Viespataujanti galybe palieps taip ES ir darys.Bijo JAVir klusniai vykdo nurodymus ,
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių