Pereiti į pagrindinį turinį

„Microsoft“: K. Harris rinkimų kampanija atsidūrė Rusijos dėmesio centre

2024-09-18 09:31
Živilė Aleškaitienė, ELTA

Technologijų milžinė „Microsoft“ antradienį pareiškė, kad kandidatės į JAV prezidentus Kamalos Harris rinkimų kampanija atsidūrė Rusijos agentų dėmesio centre.

Kamala Harris
Kamala Harris / Scanpix nuotr.

„Per pastaruosius du mėnesius „Microsoft“ pastebėjo ženklų Rusijos įtakos operacijų taktikos pokytį, atspindintį kintančią JAV politinę aplinką“, – bendrovės tinklaraštyje rašė „Microsoft“ Grėsmių analizės centro generalinis direktorius Clintas Wattsas.

„Microsoft“ nustatė, kad Rusija persiorientavo į K. Harris kampaniją, o veikėjai „platino sufabrikuotus vaizdo įrašus, skirtus sėti nesantaikai ir skleisti dezinformacijai“ apie ją.

Dėmesys K. Harris kampanijai atspindi „strateginį Rusijos veikėjų žingsnį, kurio tikslas – išnaudoti bet kokias numanomas naujųjų kandidatų silpnąsias vietas“, – sakė C. Wattsas.

„Iš pradžių Rusijos įtakos operacijos sunkiai vystė veiklą po prezidento J. Bideno pasitraukimo iš 2024 metų JAV prezidento rinkimų varžybų“, – sakė C. Wattsas.

Tačiau rugpjūčio pabaigoje ir rugsėjį „Microsoft“ pastebėjo, kad dvi rusų grupuotės, žinomos kaip „Storm-1516“ ir „Storm-167“, naudoja vaizdo įrašus, skirtus diskredituoti K. Harris ir kurstyti nesutarimus aplink jos kampaniją.

Viename vaizdo įraše rodomas tariamų K. Harris šalininkų išpuolis prieš tariamą D. Trumpo mitingo dalyvį, o kitame panaudotas aktorius, pateikiantis melagingus teiginius apie K. Harris dalyvavimą eismo įvykyje, kurio metu neva buvo partrenktas žmogus, o ji pabėgo.

Dar viename vaizdo įraše vaizduojamas suklastotas reklaminis stendas, kuriame skelbiami melagingi teiginiai apie K. Harris politiką.

„Artėjant rinkimams turėtume tikėtis, kad Rusijos veikėjai ir toliau naudosis kibernetiniais įgaliotiniais bei programišių grupėmis, kad galėtų platinti savo pranešimus per žiniasklaidos svetaines ir socialinius kanalus, skirtus skleisti skaldančiam politiniam turiniui, inscenizuotiems vaizdo įrašams ir dirbtinio intelekto patobulintai propagandai“, – sakė „Microsoft“.

JAV žvalgybos agentūros rugpjūtį pareiškė, kad už įsilaužimą į D. Trumpo prezidento rinkimų kampaniją atsakingas Iranas.

„Microsoft“ teigimu, vienas su Kinija susijęs įtakos veikėjas taip pat kūrė vaizdo įrašus, kuriuose buvo kritikuojama J. Bideno administracija ir K. Harris kampanija.

„Visos kartu šios trys valstybės – Iranas, Kinija ir Rusija – parodo, su kokiu sudėtingu užsienio kišimusi susiduria JAV, ir kokia budri turi išlikti visuomenė šių nuolat kintančių grėsmių atžvilgiu, – sakė „Microsoft“. – Kaip jau sakėme anksčiau, mūsų tikslas skelbiant šias ataskaitas – skatinti švietimą ir apsaugoti institucijas nuo bet kokio užsienio kišimosi.“

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra