Minskas: ES ministrų susitikimas su S. Cichanouskaja – kišimasis į šalies reikalus

Europos Sąjungos šalių užsienio reikalų ministrų susitikimas su buvusia kandidate į Baltarusijos prezidentus Sviatlana Cichanouskaja Briuselyje yra atviras kišimasis į šalies reikalus, šeštadienį pareiškė Užsienio reikalų ministerijos atstovas Anatolis Hlazas.

„Tai, žinoma, galėtų būti juokinga ir įdomu, jei nebūtų taip liūdna. Iš esmės visiškai akivaizdu, kad tokie veiksmai, jei jie bus, yra įžūlus ir nepridengtas kišimasis į mūsų šalies vidaus reikalus ir visiška nepagarba jos piliečiams“, – sakė A. Hlazas, kurį cituoja valstybinė agentūra BelTA.

„Kam apskritai rengti rinkimus, jei galima tiesiog paskirti tam tikrą visais atžvilgiais patogų subjektą iš šalies ir apsimesti, kad mezgate ryšius su juo? Po tokių žingsnių, mano nuomone, niekam nereikės įrodinėti, kad vykdoma politika siekiant pakenkti Baltarusijos suverenitetui“, – pridūrė jis.

Po tokių žingsnių, mano nuomone, niekam nereikės įrodinėti, kad vykdoma politika siekiant pakenkti Baltarusijos suverenitetui.

Anot A. Hlazo, „ES atstovas Minske bei atitinkami pareigūnai Briuselyje jau informuoti“ apie Baltarusijos „principingą ir aiškią poziciją“ šiuo klausimu.

ES atstovas anksčiau šią savaitę pranešė, kad Bendrijos šalių užsienio reikalų ministrai ir bloko diplomatijos vadovas pirmadienį Briuselyje susitiks su Baltarusijos opozicijos lydere S. Cichanouskaja.

Šis susitikimas įvyks prieš ES Užsienio reikalų tarybai susirenkant svarstyti sankcijų Minskui.

„Vyriausiasis įgaliotinis-vicepirmininkas Josepas Borrellis (Žozepas Borelis) pirmadienio rytą Briuselyje rengia neformalų susitikimą su p. Sviatlana Cichanouskaja ir ES šalių narių užsienio reikalų ministrais“, – ketvirtadienį informavo ES atstovas užsienio reikalams Peteris Stano (Peteris Stanas).

S. Cichanouskaja teigia laimėjusi rugpjūčio 9 dieną vykusiuose rinkimuose prieš prezidentą Aliaksandrą Lukašenką. Ji buvo priversta pabėgti į Lietuvą, o Baltarusijoje įsiplieskė didžiuliai protestai prieš autoritarinį lyderį.

ES, pareiškusi nepripažįstanti oficialių rezultatų, suteikusių A. Lukašenkai pergalę, rengia sankcijas jo režimo pareigūnams, kuriuos blokas kaltina rinkimų klastojimu ir smurtiniu susidorojimu su protestuotojais.

Pranešimas apie neformalų susitikimą buvo paskelbtas Europos Parlamentui teisiškai neprivaloma rezoliucija paraginus taikyti sankcijas A. Lukašenkai ir jo aplinkai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Alternatyva

Alternatyva portretas
Signatarė D.Sličytė pskelbė reikšmingą 1929 metų A.Smetonos dokumentą, kuriame sakoma:"..."1. Kas dalyvauja sudarytose okupuotoje Lietuvoje ar svetimose valstybėse organizacijose, kurių tikslas yra sujungti Lietuvą arba jos dalį su kita valstybe, arba nuversti esamąją valdžią, arba padaryti Lietuvos valstybėje suirutę, – baudžiamas mirtimi. 2. Kas nurodytiems tikslams pasiekti ruošia teroristišką aktą, arba kėsinasi jį įvykdyti, arba vykdo jį prieš valdžios narį ar valstybės tarnautoją, – baudžiamas mirtimi"... Reikėtų pasiūlyti šiai lže-prezidentei pasinaudoti kaimyninės valstybės precedentu.O Aliaksandrą "geras pavyzdys" turėtų įkvėpti veiksmams pagal šį įstatymą. P.S. Gal kas pasakytų, kuo skiriasi a.a. Antanas ir dar ne a.a. Aliaksandras?

ji

ji portretas
tokia prezidente,kaip ir Kgbistas 'dedule' TSRS profesorius .

jo

jo portretas
Reiškia ir putino susitikimas su lukašenka yra kišimasis į Baltarusijos vidaus reikalus :)
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių