Niujorko prokuroras: D. Trumpas sukūrė klaidingus lūkesčius dėl arešto

Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) sukūrė „klaidingus lūkesčius“ dėl savo greito arešto, ketvirtadienį sakė Niujorko prokuroras, buvusio prezidento atžvilgiu vykdantis tyrimą dėl pinigų už tylėjimą.

Komentaras pasirodė augant įtampai dėl galimo D. Trumpo apkaltinimo ir tvyrant nežiniai dėl to, kada bylą svarstanti didžioji žiuri balsuos dėl kaltinimų jam.

Kaltinimai D. Trumpui būtų istorinis žingsnis ir smarkiai pakurstytų 2024 metų rinkimų kampanijos aistras, respublikonų eksprezidentui siekiant sugrįžti į Baltuosius rūmus.

Komentaras pateiktas Manhatano apygardos prokuroro Alvino Braggo (Alvino Brago) biuro trims respublikonų įstatymų leidėjams nusiųstame laiške.

Šie respublikonai, vadovaujantys Atstovų Rūmų komitetams, pirmadienį parašė A. Braggui ir paprašė jo liudyti Kongrese apie savo tyrimą. Laiške jie kaltino demokratą A. Braggą vykdant „politiškai motyvuotą persekiojimą“.

Šeštadienį D. Trumpas, nepateikdamas jokių įrodymų, pareiškė manantis, kad antradienį bus areštuotas, ir paragino šalininkus: „Protestuokite, susigrąžinkite savo šalį!“

„Jūsų laiškas... yra beprecedentis būsimo vietos baudžiamojo persekiojimo tyrimas“, – ketvirtadienio atsakyme, kurį matė naujienų agentūra AFP, rašė A. Braggo prokuratūros vyriausioji teisininkė Leslie Dubeck (Lesli Dabek).

„Laiškas atėjo tik Donaldui Trumpui sukūrus klaidingus lūkesčius, kad jis kitą dieną bus areštuotas, ir jo advokatams, kaip pranešama, paraginus jus įsikišti. Nė vienas [šių] faktų neduoda teisinio pagrindo Kongreso tyrimui“, – pridūrė ji.

D. Trumpo įrašas jo platformoje „Truth Social“ sukėlė didelį žiniasklaidos susidomėjimą. Demokratai įspėjo, kad jo raginimas protestuoti galėtų nulemti D. Trumpo šalininkų 2021 metų sausio 6-osios smurto JAV Kapitolijuje pasikartojimą. Kol kas protestai buvo nedideli ir pavieniai.

Niujorko policija įrengė užtvaras prie A. Braggo prokuratūros, dangoraižio „Trump Tower“, kur įsikūrusi eksprezidento verslo imperijos „The Trump Organization“ būstinė, ir Manhatano teismo, kur D. Trumpas stotų prieš teisėją, jei būtų apkaltintas.

Jis gali tapti pirmuoju buvusiu ar esamu prezidentu, kuriam bus pareikšti kaltinimai.

A. Braggo sukviesta didžioji žiuri ketvirtadienį tikriausiai nesvarstys šios bylos, o penktadieniais ji neposėdžiauja, todėl bet koks sprendimas bus priimtas anksčiausiai kitą savaitę.

A. Braggas vykdo tyrimą dėl 2016 metais pornografijos žvaigždei Stormy Daniels (Stormi Daniels) sumokėtų 130 000 JAV dolerių (122,7 tūkst. eurų).

Šis mokėjimas buvo atliktas likus kelioms savaitėms iki tais metais įvykusių rinkimų, siekiant, kaip teigiama, kad S. Daniels neviešintų informacijos apie romaną su D. Trumpu, kurį moteris teigia turėjusi prieš daug metų.

D. Trumpas neigia šią informaciją ir tyrimą pavadino „raganų medžiokle“.

Nepatikrinta teorija

Buvęs D. Trumpo advokatas Michaelas Cohenas (Maiklas Koenas), vėliau tapęs jo oponentu, teigė atlikęs mokėjimą savo tuometinio viršininko vardu ir pridūrė, kad vėliau tie pinigai buvo jam kompensuoti.

Ekspertų teigimu, jei mokėjimas nebuvo tinkamai apskaitytas, gali būti pareikšti kaltinimai dėl nusižengimo, susijusio su verslo dokumentų klastojimu.

Nusižengimas gali virsti sunkiu nusikaltimu, jei suklastota apskaita buvo siekiama nuslėpti antrą nusikaltimą, pavyzdžiui, rinkimų kampanijos finansavimo pažeidimą, už kurį baudžiama įkalinimu iki ketverių metų.

Analitikai teigia, kad šis argumentas nėra patikrintas ir jį būtų sunku įrodyti teisme. Bet kokia kalėjimo bausmė yra abejotina.

D. Trumpas ketvirtadienį per „Truth Social“ pakartojo, kad A. Braggas „neturi faktų“, ir vėl apkaltino jį vykdant politinę darbotvarkę. „Mūsų šalis naikinama, o jie sako mums laikytis ramiai!“ – rašė jis.

Buvusio JAV lyderio atžvilgiu vyksta keli baudžiamieji tyrimai valstijų ir federaliniu lygiais dėl galimų nusižengimų. Daugelis jų yra rimtesni nei Manhatano byla ir kelia grėsmę jo siekiui sugrįžti į Baltuosius rūmus.

Be kitų dalykų, tiriamos eksprezidento pastangos Džordžijos valstijoje panaikinti pralaimėjimą 2020-ųjų rinkimuose, neatsakingas elgesys su įslaptintais dokumentais ir galimas įsitraukimas į minėtą Kapitolijaus šturmą.

Apžvalgininkai kaltinamojo akto pasekmių klausimu pasidaliję į dvi stovyklas – vieni mano, kad tai menkina D. Trumpo šansus 2024-ųjų rinkimuose, o kitų nuomone, tai gali sutelkti jo rėmėjus.


Šiame straipsnyje: Donaldas TrumpasJAV

NAUJAUSI KOMENTARAI

o

o portretas
prieko cia niujorkas ir demonu prokuroras juk Trumpas floridai priklauso ir ten respublikonu prokuroras taip kad zydbidams nepavyks sis antiteisynis triukas nes 1 tures sest bido sunelis kartu su tevuku jei sio nepripazins silpnaprociu jei ne klonu ?????? /oo...
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių