O. Scholzas žiniasklaidai: V. Putinas negrasino nei man, nei Vokietijai

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas (Olafas Šolcas), kuris po Rusijos invazijos į Ukrainą ne kartą kalbėjosi su šalies agresorės prezidentu Vladimiru Putinu, interviu laikraščiui „Bild“ pareiškė, kad per šiuos dvišalius pokalbius Kremliaus šeimininkas niekada negrasino nei asmeniškai jam, nei Vokietijai.

„Ne, Putinas negrasino nei man, nei Vokietijai“, – sakė kancleris, komentuodamas pranešimus apie Rusijos prezidento grasinimus buvusiam Jungtinės Karalystės ministrui pirmininkui.

Tuo pačiu O. Scholzas pažymėjo, jog per telefoninius pokalbius su V. Putinu jis „leido aiškiai suprasti“, kad Rusijai tenka „visa atsakomybė už karą“.

„Nei iš šio, nei iš to Rusija įsiveržė į savo kaimynę, kad pagriebtų Ukrainos dalį ar visą šalį. Negalime paprasčiausiai susitaikyti su tuo, nes taip iš esmės pakertama taiki Europos tvarka“, – sakė jis.

Sausio pabaigoje buvęs britų premjeras Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) žurnalistams atskleidė, kad prieš įsiverždamas į Ukrainą V. Putinas grasino jam raketų smūgiu.

„Vienu metu jis man tarsi pagrasino ir pasakė „Borisai, nenoriu tavęs įžeisti, bet su raketa tai užtruktų tik minutę“ ar kažką panašaus“, – atpasakodamas V. Putino žodžius sakė B. Johnsonas.

Kremlius B. Johnsono žodžius paneigė ir pareiškė, esą per tą pokalbį V. Putinas kalbėjo apie NATO raketų grėsmę Rusijai.


Šiame straipsnyje: vokietijaRusijakaras UkrainojeOlafas ScholzasVladimiras Putinas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių