Pereiti į pagrindinį turinį

„Orlen“ atsisako milijardu dolerių vertinto CO2 saugyklos Barenco jūroje projekto

2024-10-15 17:07
Svajūnas Laukineitis, BNS

Lenkijos energetikos koncernas „Orlen“ atsisako apytikriai milijardu JAV dolerių vertinto anglies dvideginio saugyklos Norvegijos kontinentiniame šelfe Barenco jūroje projekto „Polaris“, skelbia „Business Insider Polska“.

„Orlen“ atsisako milijardu dolerių vertinto CO2 saugyklos Barenco jūroje projekto
„Orlen“ atsisako milijardu dolerių vertinto CO2 saugyklos Barenco jūroje projekto / Scanpix nuotr.

Šį projektą „Orlen“ buvo pasiryžęs įgyvendinti kartu su Norvegijos bendrove „Horisont Energi“, o Norvegijos vyriausybė šių metų pradžioje leido Lenkijos koncerno antrinei įmonei „PGNiG Upstream Norway“ tapti šio projekto koncesijos operatore.

Anot leidinio, naujoji „Orlen“ vadovybė mano, kad „Polaris“ neduos patenkinamos grąžos, o investicijos į šį projektą gali siekti 1 mlrd. JAV dolerių.

50 proc. „Polaris“ koncesijos akcijų „Orlen“, jam vadovaujant Danieliui Obajtekui, iš „Horisont Energi“ neatlygintinai įgijo praėjusių metų paskutinį ketvirtį.

„Orlen“ tikėjosi, kad įsitraukimas į šį projektą palengvins jo ekologinį persitvarkymą ir leis iki 2030-ųjų ketvirtadaliu sumažinti išmetamų teršalų emisiją, susijusią su naftos perdirbimo, naftos chemijos ir kasybos veikla.

Tačiau šių metų vasarį „Orlen“ stebėtojų taryba atleido šešerius metus grupei vadovavusį D. Obajteką, o naujuoju jos generaliniu direktoriumi neilgai trukus paskyrė Ireneuszą Fafarą.

Praėjusią savaitę „Orlen“ pranešė, kad su išorinių auditorių ir teisininkų pagalba ir bendradarbiaudama su prokuratūra atlieka išsamų savo veiklos nuo 2016-ųjų sausio iki 2024 metų vasario tyrimą, įskaitant dėl buvusios vadovybės veiksmų, kurie galėjo bendrovei kainuoti nuostolių už daugiau kaip 5 mlrd. zlotų (1,16 mlrd. eurų).

Savo ruožtu Lenkijos prokuratūra oficialiai pranešė, jog dviem buvusiem „Orlen“ valdybos nariams pateiks kaltinimus dėl „Orlen“ ir jo prekybos padalinio Šveicarijoje OTS patirtų nuostolių.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų