Pekinas ragina JAV liautis vaizdavus Kiniją „blogio įsikūnijimu“

Pekinas pirmadienį per derybas su JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoja Wendy Sherman paragino Vašingtoną liautis vaizdavus Kiniją „blogio įsikūnijimu“.

W. Sherman yra prezidento Joe Bideno administracijos aukščiausio rango pareigūnė, atvykusi vizito į Kiniją.

Valstybės sekretoriaus pavaduotoja sekmadienį atvyko į Tiandzino miestą. Vizito metu ji sieks „apsauginių atitvarų“, toliau blogėjant santykiams tarp dviejų didžiausių pasaulio ekonomikų, nesutariančių dėl virtinės įvairių klausimų, pradedant kibernetiniu saugumu ir baigiant žmogaus teisėmis.      

„Galime manyti, kad vaizduodamos Kiniją kaip blogio įsikūnijimą, JAV kažkodėl... kaltina Kiniją dėl savo pačių struktūrinių problemų“, – sakė Kinijos užsienio reikalų viceministras Xie Fengas (Sie Fengas) JAV valstybės sekretoriaus pavaduotojai. Jo žodžius citavo Kinijos užsienio reikalų ministerija.

„Raginame Jungtines Valstijas pakeisti savo itin klaidingą požiūrį ir pavojingą politiką“, – sakė viceministras ir pridūrė, kad Vašingtonas laiko Pekiną „įsivaizduojamu priešu“.  

Xie Fengas taip pat sakė, kad santykiai tarp šalių „patekę į aklavietę“ ir susiduria su „rimtais sunkumais“. 

Jis tvirtino, kad Kinijos žmonės laiko „priešišką JAV retoriką prastai užmaskuotu bandymu suvaržyti ir sulaikyti Kiniją“. Viceministro komentarai priminė piktus pareiškimus, kuriais kovą Aliaskoje apsikeitė Vašingtono ir Pekino aukščiausio rango diplomatai Antony Blinkenas ir Yang Jiechi.      

W. Sherman vizito metu taip pat susitiks su Kinijos užsienio reikalų ministru Wang Yi (Vang I). Sekmadienį tviteryje valstybės sekretoriaus pavaduotoja rašė, kad kalbėjosi su JAV verslo atstovais apie „iššūkius, su kuriais jie susiduria Kinijoje“, taip pat perdavė savo „nuoširdžiausią užuojautą“ žmonėms, nukentėjusiems nuo potvynių Henano provincijoje.   

Raginame Jungtines Valstijas pakeisti savo itin klaidingą požiūrį ir pavojingą politiką.

Praėjusią savaitę JAV nurodė, kad viliasi pasinaudoti šiomis „atviromis derybomis“ kaip proga parodyti Pekinui, „kaip atrodo atsakinga ir sveika konkurencija“. Vašingtonas pridūrė nenorintis, kad nesutarimai dvišaliuose santykiuose peraugtų į „konfliktą“.    

W. Sherman dviejų dienų vizitas neatitinka įprasto oficialaus vizito formato. Sekmadienį šalį atskridusi JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoja nevyks į Pekiną ir abi dienas praleis šalies šiaurės rytuose esančiame Tiandzino uostamiestyje.     

Šis vizitas daugelio laikomas parengiamuoju darbu prieš galimą prezidentų J. Bideno ir Xi Jinpingo (Si Dzinpingo) susitikimą, JAV ir Kinijos santykiuose toliau augant įtampai.    

Nelengva pradžia

W. Sherman atvykimo išvakarėse Kinijos užsienio reikalų ministru Wang Yi pažadėjo „pamokyti JAV“, kaip elgtis su kitomis šalimis laikantis lygybės principo. Šis jo pareiškimas pranašavo nelengvą derybų pradžią. 

„Kinija nesutiks su jokios šalies pasiskelbtu pranašumu“, – sakė ministras, kurio žodžius šeštadienį citavo Užsienio reikalų ministerija. 

Buvęs JAV valstybės sekretorius, dabartinis prezidento pasiuntinys klimato klausimams Johnas Kerry yra vienintelis kitas J. Bideno administracijos aukšto rango pareigūnas, apsilankęs Kinijoje. Šioje šalyje jis viešėjo balandį.  

Per J. Kerry vizitą šalys pažadėjo bendradarbiauti kovos su klimato kaita klausimu, nepaisant daugybės nesutarimų dvišaliuose santykiuose.   

J. Bidenas iš esmės tęsia savo pirmtako Donaldo Trumpo griežtą politiką Kinijos atžvilgiu, Vašingtonui siekiant sutelkti demokratinių valstybių aljansą kaip atsvarą Kinijai. 

Praėjusią savaitę Pekinas ir Vašingtonas paskelbė vienas kitam naujų sankcijų, susijusių su Kinijos vykdomu Honkongo laisvių varžymu. Tarp asmenų, kurių atžvilgiu Kinija ėmėsi sankcijų, pateko ir buvęs JAV prekybos sekretorius Wilburas Rossas.    

Vašingtonas praėjusią savaitę paskelbė rekomendacinį įspėjimą Honkonge veikiančioms įmonėms dėl silpnėjančios šio miesto autonomijos.

Praėjusią savaitę JAV taip pat subūrė sąjungininkes, įskaitant NATO, drauge pasmerkti numanomai iš Kinijos rengiamas didelio masto kibernetinis atakas.


Šiame straipsnyje: Wendy ShermanKinijaPekinasJAV

NAUJAUSI KOMENTARAI

Haha

Haha portretas
Tie patys kinieciai komunistai kiekviena diena atvirai vadina JAV blogio imperija. Labai sitie Kinijos muzikeliai primena issigimusia Rusija.

tai r o d o ,koks JANKIŲ

tai r o d o ,koks JANKIŲ portretas
m e n t a l i t e t a s- turėkime kantrybės,netrukus jie parodys t i k r ą j į PĖŠIKŲ veidą, kurį pasaulio ŽMONĖS a p g a u l i n g a i tikėjo,--- smagu , jog d v i v e i d ž i u s JANKIUS žmonės demaskavo.

the end

the end portretas
Fašizmas mirė! Tegyvuoja Fašizmas!
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių