Vienas aukšto rango šaltinis agentūrai sakė, kad V. Putinas yra pasirengęs taikos susitarimui, tačiau „ne bet kokia kaina“.
NATO plėtros į rytus draudimas reikštų, kad Aljansas negalėtų ateityje priimti Ukrainos, Sakartvelo, Moldovos ir kitų šalių.
Maskva tvirtina, kad Ukrainos siekis įstoti į NATO yra viena pagrindinių Rusijos invazijos į šią šalį priežasčių. Rusijos agresija Ukrainos atžvilgiu prasidėjo 2014 metais Krymo aneksija ir karu Donbase, nors tuo metu Kyjivas neturėjo realių perspektyvų artimoje ateityje įstoti į NATO.
Rusija nori, kad Ukraina būtų neutrali, ir siekia kai kurių Vakarų sankcijų panaikinimo, įšaldyto Rusijos turto klausimo išsprendimo bei rusakalbių gyventojų Ukrainoje „apsaugos“, sakė „Reuters“ šaltiniai.
Maskva skleidžia naratyvą, kad Kyjivas per savo įstatymus engia rusakalbius Ukrainoje. Rusų kalba Ukrainoje vis dar plačiai vartojama, nors vyriausybė pastaraisiais metais įvykdė virtinę reformų siekdama remti ukrainiečių kalbą ir identitetą viešojoje erdvėje po dešimtmečius vykdytos rusifikacijos valdant rusams ir sovietams.
Kaip sakė vienas iš „Reuters“ šaltinių, V. Putinas supranta, kad negalės pasiekti taikos susitarimo savo sąlygomis, tad bandys savo kariniais laimėjimais parodyti Ukrainai ir Europai, kad „taika rytoj bus dar skausmingesnė“.
Anksčiau šį mėnesį Rusijos prezidentas pareiškė norintis pašalinti karo Ukrainoje priežastis ir užtikrinti Rusijos saugumą.
Ukraina paraišką dėl stojimo į NATO pateikė 2022 metų rugsėjį, keli mėnesiai po Rusijos didelio masto invazijos pradžios. Šalis oficialaus kvietimo nėra gavusi, nes 32 šalims narėms sunku pasiekti konsensusą šiuo klausimu.