Žinomas roko muzikantas Jurijus Ševčiukas mano, kad nuosprendis buvusiam bendrovės "Jukos" vadovui Michailui Chodorkovskiui ir tarptautinio finansinio susivienijimo "Menatep" vadovui Platonui Lebedevui yra neteisingas, jis taip pat mano, kad jie galės išeiti į laisvę tik atėjus naujai valdžiai.
"Aišku, kad ne", - atsakė J.Ševčiukas, agentūros "Interfax" paklaustas, ar, jo nuomone, nuosprendis yra teisingas.
J.Ševčiukas mano, kad valdžia teismui darė spaudimą, be to, "labai stiprų". "Galimas lygtinis paleidimas, jeigu bus amnestija, jeigu naujasis prezidentas 2012 metais paskelbs amnestiją, ypatingai už ekonominius nusikaltimus", - sakė J.Ševčiukas.
Jis pažymėjo, kad tuo metu, kai M.Chodorkovskis ir P.Lebedevas "buvo prie valdžios, buvo oligarchai, jie man buvo kraugeriai, kraujasiurbiai".
"Dabar savo nuomonę pakeičiau - tai pasibaisėtinas neteisingumas. Kodėl kiti nesėdi? Chodorkovskio ir Lebedevo likimas mane žavi, jų tvirtumas, jų principinė pozicija, jie juk atsidūrė pačiame dugne, ir nepalūžo. Jie buvo pasaulio viršūnėje, nukrito, ir išliko galingi žmonės, šiek tiek besigailintys, kaip pastebėjau skaitydamas Chodorkovskio laiškus. Ir iš viso, žmonės kažkaip pasikeitė, atliko atgailą, galbūt už kažkokias nuodėmes, kurias mes visi darėme dešimtajame dešimtmetyje. Tokius žmones laikyti už grotų - kiaulystė, jie galėtų labai daug naudos Rusijai duoti", - sakė roko muzikantas.
Jis pažymėjo, kad jam šis nuosprendis - "valdžios silpnybės charakteristika". "Jie nesugebėjo iškelti įstatymo virš visko, liko su savo baimėmis, iliuzijomis", - sakė J.Ševčiukas.
"Principine pozicija to nepavadinčiau, principinė pozicija - jeigu jau oligarchas, tai reikia versti visus. Jeigu asmeniškai nepatinka vienas ar kitas žmogus - taip atsitiko su Baltarusija - tai pykstamės, tai vėl taikomės. Principinės pozicijos nėra, tai liūdna, bet kuri (pozicija)nuramintų, mes nors žinotume, ko galime tikėtis. Tai žmones trikdo, visi kažko laukia. Normali, Rusijai būdinga pasaulėjauta", - sakė muzikantas.
Naujausi komentarai