Rumunijos prezidentas: nusikaltėliai bando perimti teisingumo sistemą

  • Teksto dydis:

Rumunijos prezidentas Klausas Iohannisas (Klausas Johanisas) antradienį užsipuolė valdančiosios partijos lyderį, pavadindamas jį „nusikaltėliu valstybės aparato viršūnėje“, ir pareiškė, kad už kriminalinius nusikaltimus teisti politikai bando perimti šalies teisingumo sistemą ir sužlugdyti kovą su korupcija.

Taip prezidentas atsakė į valdančiosios Socialdemokratų partijos pirmininko Liviu Dragnea (Livijaus Dragnėjos) anksčiau jam mestus kaltinimus, esą jis nedeklaravo nuomos sutarties ir padarė kitų nusižengimų.

L. Dragnea negali būti premjeru dėl teistumo, susijusio su balsų falsifikavimu 2016 metais. Birželio mėnesį jam buvo skirta 3,5 metų laisvės atėmimo bausmė už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi. L. Dragnea apskundė šį teismo sprendimą.

Po 2016 metų rinkimų į valdžią atėjusi Socialdemokratų partija ėmėsi prieštaringai vertinamo teisingumo sistemos pertvarkymo. Tai išprovokavo šalyje korupcija pasipiktinusių gyventojų protestus ir sulaukė Europos Sąjungos ir JAV kritikos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nerijus

Nerijus portretas
Tai kur gi kitur "Mafia", jeigu ne valdzioje?!.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių