Sirijos sukilėliai ketvirtadienį numušė vieną režimo pajėgų sraigtasparnį virš Damasko rytinio priemiesčio Dumos, pranešė padėtį šalyje stebinti nevyriausybinė organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR), tuo tarpu valstybinė televizija teigė, kad orlaivis sudužo.
„Vienas sraigtasparnis nukrito Tal al Kurdžio vietovėje netoli Dumos“, - nurodė Didžiojoje Britanijoje įsikūrusi SOHR, remdamasi vietinių aktyvistų informacija ir pridūrusi, kad „jis buvo numuštas sukilėlių“ po kelių sprogimų.
Sirijos valstybinė televizija pranešė, kad ketvirtadienį Dumoje sudužo sraigtasparnis, bet daugiau detalių apie šį incidentą pranešime nepateikė.
Sukilėliai, siekiantys nuversti prezidento Basharo al Assado režimą, vis dažniau atakuoja lėktuvus ir sraigtasparnius, kuriuos Sirijos lyderis naudoja triuškindamas opozicijos tvirtoves.
Sukilėliai ir anksčiau yra paskelbę apie savo numuštus sraigtasparnius, tarp jų ir rugpjūčio 27 dieną viename Damasko priemiestyje, nors vyriausybė teigė, kad tas orlaivis nukrito dėl techninio gedimo.
Dumoje esantis aktyvistas Mohammadas Saeedas sakė, kad prieš nukrintant orlaiviui Sirijos naikintuvai MiG ir atakos sraigtasparniai skraidė žemai virš Dumos pietrytinės dalies.
„Girdėjome kelis sprogimus ir šaudymą, o po kelių minučių mums pranešė, kad sudužo sraigtasparnis“, - M.Saeedas pranešė per internetinio susirašinėjimo ir pokalbių tinklą „Skype“.
Pasak jo, sraigtasparnis nukrito Tal Kurdžio vietovėje netoli vienos buitinių prekių gamyklos.
Naujausi komentarai