Bandymas išsivežti iš Kenijos skruzdėlių dviem belgams baigėsi teisme. Svečių namuose, kur jie gyveno, rasta apie 5 tūkst. skruzdėlių. Vaikinai pripažino savo kaltę ir teigė rinkę skruzdėles, nes tai jų pomėgis, ir nemanė, kad tai neteisėta, tačiau teismo tai neįtikino. Pasak teisėjos, būtent ta skruzdėlių rūšis – labai vertinga, ir jie buvo prisirinkę ne kelias, bet tūkstančius.
„Nuteisti turi sumokėti po 1 milijoną Kenijos šilingų. Neįvykdžius šios pareigos, kiekvienas iš jų turės atlikti dvylikos mėnesių laisvės atėmimo bausmę“, – skelbė teisėja Njeri Thuku.
LNK stop kadras.
Belgai ir dar du vaikinai turėjo sumokėti apie 7 tūkst. eurų baudas, kitu atveju metams sėstų į kalėjimą.
„Jei tai jūsų vaikas, tikrai stengtumėtės, kad grįžtų namo su jumis, o ne sėdėtų kalėjime. Stengsimės daryti viską, kad jie grįžtų, mums reikia, kad jie grįžtų į mokyklą, reikia, kad grįžtų į savo gyvenimą“, – kalbėjo advokatė Halima Nyakinyua.
Manoma, kad vabzdžiai būtų nugabenti į egzotiškų gyvūnėlių parduotuves Europoje ir Azijoje. Kontrabanda bandyta išvežti tokios rūšies skruzdėles, kurių supirkėjai gali už vieną skruzdėlę sumokėti net iki 200 eurų.
„Jie jauni, šią istoriją pasakos net kitoms kartoms. Kai kiti vaikai atvyks į Keniją, jie turės supratimą, taigi tai gera teisinė praktika, geras precedentas“, – teigė advokatė.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Kenijoje skruzdėlės saugomos tarptautinių biologinės įvairovės sutarčių, o prekybai jomis taikomi griežti įstatymai.
„Jeigu perkelsi skruzdėles į kitą aplinką, kuri joms nauja, jos gali neišgyventi. Be to, naikindami skruzdėles galite sukelti ekologinę katastrofą toje vietoje, iš kurios paėmėte“, – sakė biologas Shadrack Muya.
Pasak Kenijos aplinkosaugininkų, kontrabandos pobūdis keičiasi ir bandoma išvežti ne tik populiarias žinduolių, bet ir mažiau žinomas gyvūnų rūšis, kurios svarbios ekologinei pusiausvyrai.
Naujausi komentarai