Slovėnijos premjeru paskirtas prieš migraciją pasisakančios partijos lyderis

 • Teksto dydis:

Trečiadienį Slovėnijos premjeru buvo paskirtas prieš migraciją pasisakančios partijos lyderis Janezas Janša.

Antradienį J. Janšos vadovaujama Slovėnijos demokratų partija (SDS) paskelbė su trimis kitomis partijomis formuosianti koalicinę vyriausybę.

Ankstesnioji centro kairės Slovėnijos vyriausybė žlugo sausį, kai iš pareigų pasitraukė buvęs premjeras Marjanas Šarecas. Jis atsistatydino dėl vidinių mažumos vyriausybės, sudarytos iš penkių partijų, konfliktų.

„Norėčiau padėkoti mūsų koalicijos partneriams, atsižvelgusiems į piliečių interesus ir bendrą valstybės gerovės siekį“, – žurnalistams sakė J. Janša, prezidentui Borutui Pahorui jį paskyrus premjeru.

J. Janšos kandidatūrą kitą savaitę dar turės patvirtinti parlamentas. B. Pahoras teigė, kad visas vyriausybės narių sąrašas turėtų būti paskelbtas jau kitą mėnesį.

„Viliuosi, kad mūsų bendradarbiavimas bus konstruktyvus ir mūsų valstybei bei žmonėms atneš pakankamai naudos“, – teigė B. Pahoras.

Ilgametis prieš migraciją nusiteikusios SDS partijos lyderis ir Vengrijos premjero Viktoro Orbano sąjungininkas J. Janša jau yra vadovavęs dviem ankstesnėms vyriausybėms. Tačiau 2013 m. dėl korupcijos skandalo jis buvo priverstas trauktis iš pareigų.

Už kyšininkavimą jam buvo paskirta dvejų metų laisvės atėmimo bausmė, bet Konstitucinis Teismas šį nuosprendį vėliau panaikino.

61-erių metų politikas garsėja populistine retorika ir kovingais pasisakymais tviterio paskyroje. Žinutėmis jis užsipuola oponentus bei žiniasklaidą, mėgdžiodamas užsienio dešiniojo sparno populistų taktikas.

SDS naująją koaliciją turėtų formuoti su centro dešinės „Nova Slovenija“ (NSi) ir jaunesnėmis buvusios koalicijos partnerėmis „Modernia centro partija“ (SMC) ir pensininkų partija DESUS. Joms ketinama atiduoti iš viso 48 iš 90 vietų parlamente.

Per parlamento rinkimus 2018 m. SDS sulaukė daugiausiai rinkėjų balsų, tačiau J. Janšai tuomet nepavyko užsitikrinti kitų partijų palaikymo ir jauniausiu Slovėnijos premjeru tapo 42-ejų buvęs komikas M. Šarecas.

Naujus rinkimus rengti paraginęs M. Šarecas perspėjo buvusius sąjungininkus nesudaryti koalicijos su SDS – ši partija esą valstybę pavers „Orbano Slovėnija“.

Kiek anksčiau šį mėnesį Slovėnijos tyrimų tinklalapis „Necenzurirano“ paskelbė ataskaitą. Joje teigiama, kad egzistuoja dokumentų, įrodančių, jog su V. Orbanu susijusios bendrovės per pastaruosius dvejus metus į SDS įkurtą Slovėnijos televiziją ir leidyklą investavo apie 1,5 mln. eurų.

Remiantis naujausios apklausos, paviešintos dienraščio „Dnevnik“ rezultatais, palaikymas SDS kyla – šiuo metu partiją remia 19,9 proc. rinkėjų, ji lenkia populiarumą prarandančią M. Šareco LMS partiją, už kurią pasisakė 15 proc. respondentų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių