Stambule šimtai žmonių protestuoja prieš naują Bosforo universiteto rektorių

Stambule šimtai žmonių pirmadienį protestavo prieš naują svarbaus Turkijos universiteto rektorių, kurio paskyrimas vadinamas politiškai motyvuotu prezidento Recepo Tayyipo Erdogano (Redžepo Tajipo Erdohano) žingsniu.

Naujienų agentūros AFP reporteris pranešė, kad dalyvių buvo daugiau kaip tūkstantis ir kad demonstraciją nesikišdami stebėjo dešimtys policininkų.

R. T. Erdoganui sausio 1 dieną išleidus įsaką, kuriuo Melihas Bulu (Melichas Bulu), 2015-aisiais dalyvavęs visuotiniuose rinkimuose kaip prezidento valdančiosios partijos kandidatas, buvo paskirtas Bosforo (Bogazici) universiteto rektoriumi, kilo pasipiktinimas.

Tarp žmonių, protestavusių prie šio valstybinio universiteto, buvo studentų, pasipiktinusių tuo, ką jie vadina politiniu kišimusi.

Jie skandavo „Nenorime paskirto rektoriaus“ ir „Melihai, atsistatydink“. Kai kuriuose plakatuose buvo rašoma „Norime teisių, kodėl tiek daug policijos?“ ir „Melihas Bulu negali būti Bosforo rektorius“.

R. T. Erdoganas įgaliojimus tiesiogiai skirti universitetų rektorius prisiėmė po nesėkmingo 2016 metų bandymo jį nuversti. Jo pasirinkimai dėl Bosforo universiteto ne pirmą kartą kelia kontroversiją.

2016 metų lapkritį rektoriumi paskyrus profesorių Mehmedą Ozkaną (Mechmedą Ezkaną), kilo įtampa, studentai ir mokslininkai buvo nepatenkinti.

Iki 2016-ųjų liepos Turkijos universitetų rektoriai būdavo renkami.

„Universitetų gyvenimas yra virš ideologijų ir politikos, bet mūsų universiteto rektoriaus paskyrimas nepaisant universiteto narių valios yra politinis veiksmas“, – sakė vienas protesto dalyvis.

Kitas protestuotojas, 22 metų Ertugrulas Usta (Ertuhrulas Usta), kuris minimame universitete studijuoja elektros inžineriją, sakė, kad studentai nori rektoriaus poste matyti išrinktą žmogų.

„Jie jau paskyrė mums rektorių 2016 metais, mes tam taip pat priešinomės. Taip nutinka antrą kartą, tad mums reikia parodyti dar stipresnę reakciją. Štai kodėl čia susirinkome“, – AFP sakė E. Usta.

Studentų grupė „Bogazici Solidarity“ socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad per protestą buvo sulaikyti du žmonės.

1863-iaisiais įkurtas universitetas iš pradžių buvo vadinamas Roberto koledžu. Tai buvo pirmas Amerikos universitetas, įsteigtas ne JAV teritorijoje.

Pavadinimas buvo pakeistas 1971-aisiais, kai universitetas buvo perduotas Turkijai. Naujasis pavadinimas atspindi universiteto miestelio vietą, nuo kurios atsiveria vaizdas į Bosforo sąsiaurį.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių