D. Trumpas sakė, kad Harvardas „turėtų prarasti atleidimo nuo mokesčių statusą ir būti apmokestintas kaip politinis subjektas“, jei nepaklus jo reikalavimams.
Anksčiau skelbta, kad elitiniam JAV Harvardo universitetui pirmadienį buvo įšaldytas 2,2 mlrd. dolerių (1,93 mlrd. eurų) federalinis finansavimas, kai jis atmetė daugybę reikalavimų, kuriais, Baltųjų rūmų teigimu, siekiama kovoti su antisemitizmu universitetų miesteliuose.
Raginimas keisti valdymą, įdarbinimo praktiką ir priėmimo procedūras buvo balandžio 3-iąją Harvardo universitetui pateiktų reikalavimų sąraše, kuriame nurodoma uždaryti už įvairovę atsakingus biurus ir bendradarbiauti su imigracijos tarnybomis tikrinant užsienio studentus.
Laiške studentams ir dėstytojams Harvardo universiteto prezidentas Alanas Garberis pažadėjo pasipriešinti vyriausybei, tvirtindamas, kad mokykla „nesiderės dėl savo nepriklausomybės ar konstitucinių teisių“.
(be temos)