Turkija surengė „jėgą demonstruojančias“ pratybas Viduržemio jūros rytuose

 • Teksto dydis:

Turkijos kariuomenė surengė oro ir jūrų pajėgų pratybas rytinėje Viduržemio jūros dalyje, penktadienį informavo Gynybos ministerija Ankaroje.

Ši jėgos demonstracija yra akivaizdžiai susijusi su konfliktu Libijoje.

Ketvirtadienį aštuonias valandas trukę manevrai ministerijos pareiškime vadinami „Atviros jūros mokymais“, bet Libija jame tiesiogiai neminima.

Remiantis pareiškimu, mokymuose dalyvavo aštuonios fregatos ir korvetės, taip pat 17 lėktuvų, atskridusių iš Turkijos centrinės Eskišechyro provincijos ir įveikusių 2 tūkst. km kelionę ten ir atgal.

Privatus transliuotojas NTV pranešė, kad pratybos vyko Libijos vandenyse, tačiau detaliau jų nekomentavo.

Gynybos ministerija pabrėžė, kad pratybos buvo „sėkmingai įvykdytos“, ir pasidalino nuotraukomis bei vaizdo įrašais, kuriuose matyti manevrus atliekantys naikintuvai F-16 ir karo laivai.

Turkų valstybinė Anatolijos naujienų agentūra pavadino mokymus „jėgos demonstravimu“.

Pratybos buvo surengtos augant įtampai Viduržemio jūros rytinėje dalyje dėl konflikto Libijoje ir kilus Ankaros ginčui su Kipru ir Graikija dėl angliavandenilių išteklių gavybos regione.

Turkija jau išsiuntė laivų ieškoti naftos ir dujų prie padalytos Kipro salos krantų.

Ankara remia Jungtinių Tautų pripažįstamą Nacionalinės santarvės vyriausybę (NSV), kontroliuojančią sostinę Tripolį, kurį nuo 2019 metų balandžio stengėsi užimti maršalo Khalifos Haftaro (Chalifos Haftaro) pajėgos.

Kh. Haftaras yra palaikomas Egipto ir Jungtinių Arabų Emyratų, kurių ryšiai su Turkija yra įtempti, taip pat Rusijos.

Padėtis Libijos konflikte pasikeitė, kai Ankara pasiuntė į Libiją sirų kovotojų, bepiločių lėktuvų ir karinių patarėjų, pasirašiusi sutartį su Tripoliu dėl bendradarbiavimo jūrų ir saugumo srityse.

NSV pajėgos pastarosiomis savaitėmis susigrąžino kai kurias Kh. Haftaro kovotojų anksčiau užimtas pozicijas vakarų Libijoje.

Trečiadienį vienas turkų karo laivas neleido  Europos Sąjungos naujos karinio laivyno misijos, kurios tikslas – užtikrinti, kad būtų laikomasi Libijai įvesto ginklų embargo, nariams patikrinti vieno įtartino prekinio laivo prie karo krečiamos Šiaurės Afrikos šalies krantų.

Turkijos vyriausybę remiantis dienraštis „Yeni Safak“ penktadienį pranešė, kad Ankara planuoja Libijoje įkurti dvi karines bazes. Viena jų bus į pietvakarius nuo Tripolio esančioje Vatijoje – ten bus dislokuota bepiločių lėktuvų; kita turkų bazė įsikurs Misratos uostamiestyje.

Redaktorius Raimondas ČiuplysNAUJAUSI KOMENTARAI

taip

taip portretas
turku nato ruosiasi karui su zydais ko gero pries azija jei ne kinija o rusai kolkas ramus ir ramiai kelia ginkluotes naujoves kurias zino tik spec t?...

Tau okas

Tau okas portretas
Rusija nedidina pabėgėlių srautus, kuomet bombarduoja civilinius objektus ir Turkija turi priimti pabėgėlius,..papirktas tu snipelis..arba loxas

o kas

o kas portretas
padidins "pabegeliu" srautus jei ne turkija ir taip jau 50 metu didina.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių