Tyrimas: „TikTok“ paieškos rezultatuose gausu dezinformacijos

„TikTok“ platforma vartotojams, ieškantiems naujienų apie politiką, klimato kaitą, COVID-19, karą Ukrainoje ir kitas temas, teikia dezinformaciją, teigiama trečiadienį paskelbtoje ataskaitoje.

Žiniasklaidą tiriančio „NewsGuard“ atlikto tyrimo duomenimis, žalinga informacija ir melagingi teiginiai kelia „didelę grėsmę“ „TikTok“ tinkle, kuris tampa pagrindine jaunų žmonių informacijos paieškos vieta internete.

„NewsGuard“ save apibūdina kaip „žurnalistikos ir technologijų įrankį“, kuris įvertina svetainių ir informacijos internete patikimumą.

„Net ir tais atvejais, kai „TikTok“ paieškos rezultatuose dezinformacijos būdavo mažai arba jos visai nebūdavo, rezultatai dažnai būdavo labiau priešinantys nei „Google“, – savo išvadas pateikė „NewsGuard“.

Rugsėjį „NewsGuard“ išanalizavo 20 geriausių rezultatų, surinktų iš 27 „TikTok“ paieškų naujienų temomis, ir nustatė, kad 19,5 proc. siūlomų vaizdo įrašų buvo su melagingais arba klaidinančiais teiginiais, teigiama ataskaitoje.

Tyrėjai teigė palyginę „TikTok“ ir „Google“ informacijos apie šaudynes mokyklose, abortus, COVID-19, JAV rinkimus, Rusijos karą Ukrainoje ir kitas naujienas paieškos rezultatus.

„NewsGuard“ duomenimis, tarp klaidingų ar klaidinančių teiginių buvo „QAnon“ propaguojamos sąmokslo teorijos ir tariami naminiai hidroksichlorokvino – receptinio vaisto, naudojamo maliarijai ir vilkligei gydyti, – receptai.

„TikTok“ teigia, kad analizėje naudota metodika turi trūkumų ir kad jos prioritetas yra kova su dezinformacija.

„Mūsų bendruomenės gairėse aiškiai nurodyta, kad neleidžiame skleisti žalingos dezinformacijos, įskaitant medicininę dezinformaciją, ir mes ją pašalinsime iš platformos“, – sakė „TikTok“ atstovas, atsakydamas į naujienų agentūros AFP užklausą.

„Bendradarbiaujame su patikimais pranešėjais, kad iškeltume autoritetingą turinį visuomenės sveikatos temomis, ir bendradarbiaujame su nepriklausomais faktų tikrintojais, kurie padeda mums įvertinti turinio tikslumą“, – teigė jis.

Trečiadienį liudydamas Senato posėdyje dėl socialinių tinklų poveikio nacionaliniam saugumui buvęs „Twitter“ vyresnysis viceprezidentas Alexas Roetteris (Aleksas Rauteris) sakė, kad Kinijos vyriausybė investuoja į „TikTok“ patronuojančiąją įmonę „ByteDance“ ir kad ji turi paskatų maksimaliai padidinti pelną ir naudotojų įsitraukimą.

„TikTok“ algoritmas Kinijos jaunimui siūlo turinį, susijusį su gamtos mokslais, inžinerija ir matematika, o JAV vaikams – „tverko“ vaizdo įrašus, dezinformaciją ir kitą žalingą turinį“, – senatoriams sakė J. Roetteris.

Įžanginėje kalboje jis teigė, kad socialinių tinklų kompanijos siekia gauti naudos iš dėmesį prikaustančio internetinio turinio, nepaisant to, kad jis gali turėti žalingą poveikį visuomenei.

„Mūsų paslaugų teikimo sąlygos ir bendruomenės gairės parengtos taip, kad padėtų užtikrinti mūsų saugios ir autentiškos patirties viziją“, – teismo posėdyje sakė „TikTok“ vyriausioji operacijų vadovė Vanessa Pappas (Vanesa Papas).

„Mūsų politika visiškai netoleruoja dezinformacijos, radikalaus ekstremizmo ir neapykantą kurstančio elgesio“, – teigė ji.


Šiame straipsnyje: TikTokdezinformacijatyrimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių