V. Putinas: Rusija gerai tvarkosi su koronavirusu, bet visiškai izoliuotis negali

Rusijai pavyksta apriboti koronaviruso plitimą savo teritorijoje, tačiau šalis negali visiškai izoliuotis nuo šios grėsmės, trečiadienį pareiškė prezidentas Vladimiras Putinas.

„Dėl iš anksto įvestų priemonių mums, kalbant bendrai, kol kas pavyksta sutramdyti tiek platų, tiek greitą ligos plitimą“, – pabrėžė valstybės vadovas, kreipdamasis į tautą.

„Tačiau visi mes turime suprasti, kad Rusija tiesiog dėl savo geografinės padėties negali atsiriboti nuo grėsmės“, – tęsė V. Putinas.

Jis paaiškino, kad „prie mūsų sienų yra valstybių, kurios jau rimtai paveiktos epidemijos, ir objektyviai neįmanoma visiškai užkirsti kelią jos skvarbai į mūsų šalį“.

Prezidentas taip pat pažymėjo, kad COVID-19 pandemijos sukelta krizė greitai aštrėja visame pasaulyje.

„Daugelyje šalių ir toliau auga susirgusiųjų skaičius. Buvo smogta viso pasaulio ekonomikai. Jau dabar prognozuojama, kad ją ištiks nuosmukis“, – kalbėjo V. Putinas.

Jis paragino rusus laikytis visų rekomendacijų, būti atsakingus ir likti namie dėl koronaviruso.

„Visų rekomendacijų būtina laikytis. Reikia pasaugoti ir save, ir savo artimuosius, laikytis disciplinos ir būti atsakingiems. Ir, patikėkite, dabar saugiausia – pabūti namie“, – pareiškė prezidentas, kreipdamasis į piliečius dėl koronaviruso krizės.

Paskelbė apmokamą nedarbo savaitę

V. Putinas taip pat ėmėsi neįprastos priemonės – paskelbė šalyje apmokamą nedarbo savaitę nuo ateinančio pirmadienio.

„Ilgos atostogos yra skirtos sulėtinti ligos plitimo greitį“, – paaiškino valstybės vadovas.

Kitaip nei kitos šalys, Rusija dar neįvedė privalomojo karantino namuose.

V. Putinas paragino rusus laikytis visų rekomendacijų, būti atsakingus ir likti namie dėl koronaviruso.

„Visų rekomendacijų būtina laikytis. Reikia pasaugoti ir save, ir savo artimuosius, laikytis disciplinos ir būti atsakingiems. Ir, patikėkite, dabar saugiausia – pabūti namie“, – pareiškė prezidentas, kreipdamasis į piliečius dėl koronaviruso krizės.

„Visos priemonės, kurių imamasi ir bus imtasi, suveiks, turės rezultatų, jei pademonstruosime vienybę ir supratimą apie dabartinės padėties sunkumą“, – pažymėjo Kremliaus šeimininkas.

„Šis solidarumas sudaro visuomenės stiprybę“, – sakė jis.

Rusijos valdžiai per pastarąją parą užfiksavus 163 naujus užsikrėtimo koronavirusu atvejus, jų skaičius šalyje pasiekė 658 – tai daug greitesnis padidėjimas, palyginti su ankstesnėmis dienomis, kai naujų užsikrėtimo atvejų buvo registruojama vos po kelias dešimtis.

Dėl palyginti nedidelio oficialaus infekuotųjų skaičiaus Rusijoje kilo abejonių, atsižvelgiant į šalies dydį ir turimą bendrą sieną su Kinija. Antradienį Maskvos meras Sergejus Sobianinas pareiškė V. Putinui, kad mažas atvejų skaičius Rusijoje gali atspindėti nepakankamas pastangas atlikti tyrimus galimai užsikrėtusiesiems, o ne tikrąjį epidemijos mastą, pabrėždamas, jog padėtis yra „rimta“.

Denisas Procenka, COVID-19 sergančius pacientus gydančios prestižinės Maskvos ligoninės vyriausiasis gydytojas, antrino merui ir vėliau perspėjo prezidentą, kad Rusijai vertėtų „ruoštis Italijos scenarijui“.

Nurodė pakoreguoti sutartis

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas įpareigojo vyriausybę „atitinkamai pakoreguoti“ dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartis su šalimis, į kurias pervedami Rusijos gyventojų pinigai.

Trečiadienį per televiziją kreipdamasis į tautą V. Putinas pabrėžė, jog šių sutarčių keisti nesutikusios valstybės sulauks Rusijos vienašališko sprendimo jas nutraukti.

V. Putinas pasiūlė Rusijos gyventojų lėšų užsienio bankuose palūkanas apmokestinti 15 proc. dydžio pajamų mokesčiu.

„Natūralu, kad tam reikės atitinkamai pakoreguoti mūsų susitarimus su kai kuriomis šalimis dėl dvigubo apmokestinimo išvengimo. Prašau vyriausybę organizuoti šį darbą“, – sakė Rusijos prezidentas.

„Jei užsienio partneriai nepriims mūsų pasiūlymo, Rusija vienašališkai pasitrauks iš šių susitarimų“, – pabrėžė V. Putinas.

„Pradėkime nuo tų šalių, per kurias plaukia didelės Rusijos kilmės lėšos, o tai yra labai jautru mūsų šaliai“, – pridūrė jis.

V. Putinas taip pat pasiūlė 1 mln. rublių viršijančių indėlių Rusijos bankuose ar investicijų į vertybinius popierius palūkanas apmokestinti 13 proc. pajamų mokesčiu.

Referendumas bus perkeltas

Referendumas dėl Konstitucijos pataisų bus perkeltas iš balandžio 22-osios į vėlesnę datą, trečiadienį pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Kreipdamasis į tautą dėl koronaviruso krizės prezidentas pabrėžė, kad „kyla klausimas ir dėl visuotinio balsavimo organizavimo, kurio data preliminariai nustatyta balandžio 22 dieną“.

„Jūs žinote, kaip rimtai aš tai vertinu ir, žinoma, prašysiu jūsų ateiti ir išsakyti savo nuomonę šiuo klausimu – principiniu, esminiu mūsų šaliai, mūsų visuomenei. Tačiau, kaip jau anksčiau minėta, mūsų absoliutus prioritetas yra žmonių sveikata, gyvybės ir saugumas. Dėl to manau, kad balsavimą būtina perkelti į vėlesnę datą“, – kalbėjo V. Putinas.

„Įvertinsime, kaip vystysis situacija tiek regionuose, tiek apskritai šalyje. Ir tik remdamiesi profesionalų nuomone, gydytojų, specialistų rekomendacijomis priimsime sprendimą dėl naujos balsavimo datos“, – pridūrė jis.

V. Putinas anksčiau šį mėnesį pareiškė, kad norėtų galimybės vėl balotiruotis į prezidentus.

Tokią galimybę V. Putinui numato jo paties inicijuotos konstitucijos pataisos, dėl kurių bus organizuojamas nacionalinis referendumas. 

Konstitucinę reformą griežtai kritikuoja opozicijos veikėjai, kurie sako, kad tai ilgamečiam Rusijos lyderiui sudarys sąlygas tapti „prezidentu iki gyvos galvos“.

Konstitucijos pataisa, be kita ko, atvers V. Putinui kelią 2024-aisiais, kai baigsis dabartinė jo kadencija, balotiruotis naujai šešerių metų kadencijai, o paskui vėl siekti perrinkimo 2030-aisiais.

Peržiūrėti didesnį žemėlapį
NAUJAUSI KOMENTARAI

Piskovas

Piskovas portretas
Chuilo laksto po kremliu su dujokauke piktas,fotografuoti draudziama,nes sankcijas-karantina jam ivede ir kabajeva uz tai,kad su italais bendrauja.Gali buti pirmas korona i kremliu uzneses.

opa

opa portretas
Rusija eilini karta gerai tvarkosi su makaronu kabinimu ant ausu. Jau labai ilgus makaronus ismoko gaminti...

Anonimas

Anonimas portretas
O kam cia idomu?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių