Varšuva: į Lenkiją atvyko daugiau kaip 100 tūkst. ukrainiečių pabėgėlių

Nuo Rusijos įsiveržimo į Ukrainą pradžios šią savaitę į Lenkiją daugiau kaip 100 tūkst. pabėgėlių, šeštadienį pranešė Varšuva.

„Nuo karo veiksmų Ukrainoje pradžios iki šios dienos į Lenkiją atvyko 100 tūkst. žmonių, kirtę visą sieną su Ukrainą“, – pietrytiniame pasienio kaime Medykoje žurnalistams sakė lenkų vidaus reikalų viceministras Pawelas Szefernakeris (Pavelas Šefernakeris).

Anot Lenkijos visuomeninio radijo, dauguma pabėgėlių yra moterys ir vaikai.

Tuo metu Jungtinių Tautų pabėgėlių reikalų agentūra nurodė, kad iš Ukrainos pasitraukusių žmonių skaičius artėja prie 120 000.

„Iki dabar beveik 116 tūkst. kirto tarptautines sienas. Šis skaičius gali didėti, jis kinta kiekvieną minutę“, – sakė JT pabėgėlių reikalų komisaro atstovė Shabia Mantoo (Šabija Mantu).

Agentūra prognozuoja, kad padėčiai toliau blogėjant iš Ukrainos gali pasitraukti apie 4 mln. žmonių.

Dešimtys tūkstančių žmonių turėjo laukti ne vieną valandą šaltyje, kad galėtų išvykti iš savo šalies, o automobilių kolonos nusidriekė kelis kilometrus iki Medykos pasienio punkto, esančio maždaug už 85 km nuo vakarinio Lvivo miesto.

Lenkijoje gyvena didžiausia regione ukrainiečių bendruomenė – apie 1 mln. žmonių. Pasak lenkų pareigūnų, norintiems kirsti sieną tenka laukti nuo 6 iki 12 valandų.

Pabėgėliai daugiausia yra moterys ir vaikai, nes šaukiamojo amžiaus (18–60 metų) vyrams neleidžiama palikti savo šalies, Ukrainoje įsigaliojus visuotinei mobilizacijai, kurią ketvirtadienį po Rusijos invazijos paskelbė prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Pasak P. Szefernakerio, dėl mobilizacijos iš Ukrainos neišleidžiami ir autobusų vairuotojai.

Lenkijos pasienio apsaugos tarnybos atstovas Piotras Zakielarzas (Piotras Zakelašas) pranešė, kad dauguma pabėgėlių atvyko pėsčiomis ir iš anksto susitarė dėl savo buvimo Lenkijoje. Daugeliu atvejų juos pasienyje pasitiko šeimos nariai, draugai arba darbdaviai.

Penktadienį rytinio Liublino miesto savivaldybės atstovas Krzysztofas Stanowskis (Kšyštofas Stanovskis) Lenkijos visuomeniniam radijui sakė, kad vietos valdžia ruošiasi ukrainiečių pabėgėlių bangai. Jis pridūrė, kad iš pradžių miesto bendrabučiuose ir viešbučiuose gali būti apgyvendinti iki 15 tūkst. žmonių.


Šiame straipsnyje: VaršuvaPabėgėliaikaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių