„Bloomberg“: ES šeštuoju sankcijų paketu ketina uždrausti rusams įsigyti NT Bendrijoje

Europos Sąjunga į šeštojo sankcijų Rusijai paketo projektą taip pat įtraukė draudimą šios šalies piliečiams, gyventojams ir juridiniams asmenims įsigyti nekilnojamojo turto (NT) Bendrijos valstybėse narėse, skelbia naujienų agentūra „Bloomberg“.

Europos Komisijos pasiūlymu būtų uždrausti sandoriai su Rusijos piliečiais, gyventojais, kurie nėra ES narių piliečiai ar neturi leidimo gyventi ES, taip pat su Rusijos juridiniams asmenimis dėl tiesioginio ar netiesioginio pardavimo ar perleidimo „nuosavybės teisių į Sąjungos teritorijoje esantį NT arba kolektyvinio investavimo subjektus“, nurodoma "Bloomberg“ turimoje atitinkamo teisės akto projekto kopijoje.

Tačiau šis draudimas nebūtų netaikomas asmenims, kurie turi Europos ekonominei erdvei priklausančių valstybių arba Šveicarijos pilietybę arba nuolat gyvena šiose šalyse.

Toks apribojimas yra naujausių ES veiksmų, kuriais siekiama smogti Rusijos valstybei ir oligarchams, dalis, o visas šeštasis sankcijų paketas pirmąkart būtų nukreiptas prieš pelningą šios šalies naftos pramonę, prieš absoliutų jos bankininkystės lyderį „Sberbank“ bei dar du stambius bankus, taip pat prieš 58 fizinius asmenis, įskaitant karą Ukrainoje "laiminantį" Rusijos Ortodoksų Bažnyčios vadovą patriarchą Kirilą.

Kad pasiūlymai įsigaliotų, jiems turi pritarti visos ES narės. Tikimasi, jog dėl to vyks įnirtingi debatai, o Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) pripažino, kad „nebus lengva“.

Virtinė Rusijos dabartinių milijardierių po Sovietų Sąjungos žlugimo įsigijo nekilnojamojo turto ES, dalį arba net didžiąją dalį savo turtų perkeldami už savo tėvynės ribų.

JK atkerta Rusiją nuo savo sąskaitybos ir viešųjų ryšių paslaugų

Londonas trečiadienį paskelbė, kad nebeleis Rusijai naudotis Jungtinėje Karalystėje įsikūrusiomis paslaugomis, įskaitant sąskaitybą, ir įves sankcijas prokremliškoms žiniasklaidos priemonėms bei jų žurnalistams, rengiančioms reportažus apie Maskvos invaziją iš Ukrainos teritorijos.

„Apribodami Rusijos galimybes naudotis mūsų pasaulinės klasės valdymo konsultantų, finansininkų ir viešųjų ryšių firmų [paslaugomis], didiname ekonominį spaudimą Kremliui keisti kursą“, – sakoma JK verslo sekretoriaus Kwasi Kwartengo (Kvazio Kvartengo) pareiškime.

Vyriausybė Londone nurodo, kad JK verslas užtikrina 10 proc. Rusijos importo paslaugų sektoriuje ir kad JK dabar taiko sankcijas daugiau kaip 1,6 tūkst. fizinių ir juridinių asmenų.

Rusija atsakė analogiškomis sankcijomis.

„Rusijos atribojimas nuo britų paslaugų padidins spaudimą Kremliui ir galiausiai padės užtikrinti, kad [Rusijos prezidentui Vladimirui) Putinui nepasisektų Ukrainoje“, – sakė užsienio reikalų sekretorė Liz Truss (Liz Tras).

Ji taip pat paskelbė apie 63 sankcijas, įskaitant turto įšaldymą ir kelionių draudimą, žiniasklaidos organizacijoms, atsakingoms už tai, ką ji pavadino „Kremliaus šešėlinių „trolių“ ūkių taktika“.

Naujuoju įstatymu socialinės žiniasklaidos kompanijos, interneto paslaugų teikėjai ir programėlių parduotuvės bus įpareigoti blokuoti Kremliaus remiamų naujienų organizacijų RT ir „Sputnik“, kurių televizijos transliacijos jau uždraustos, turinį.

Kelionių draudimas bus taikomas „svarbiems“ asmenims, dirbantiems Rusijos valstybinėje televizijoje „Pervyj kanal“ ir kitose „strateginėse propagandos organizacijose“, taip pat karo korespondentams, esantiems su rusų pajėgomis Ukrainoje.

„Žinoma, kad „Pervyj kanal“ skleidžia dezinformaciją Rusijoje, teisina Putino neteisėtą invaziją [vadindama ją] „specialiąja karine operacija“, – sakoma pareiškime.

„JK ir toliau glaudžiai dirbs su socialinės žiniasklaidos platformomis ir sąjungininkais, kad atskleistų, demaskuotų ir atremtų Kremliaus dezinformacijos operaciją“, – sakoma jame.


Šiame straipsnyje: karas Ukrainojesankcijos RusijaiNT

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių