Dėl ypač mirtino Nipos viruso protrūkio Indijoje uždaromos mokyklos

  • Teksto dydis:

Dėl Nipos viruso protrūkio Indijos valstijoje Keraloje laikinai uždarytos visos švietimo įstaigos, įskaitant mokyklas, universitetus ir mokymo centrus, skelbia „India Today“.

Valstijos vyriausybė taip pat paskelbė, kad Beypore uostas irgi sustabdys savo veiklą.

Vyriausybė patvirtino, kad buvo identifikuotas pirmasis žmogus, susirgęs Nipos virusu.

Vyras užsikrėtė rugpjūčio 30 d. Jo sūnus ir svainis bei dar du asmenys, su kuriais jis bendravo ligoninėje, toliau gydomi.

„Kol kas nepranešta apie naujus teigiamus atvejus, o 94 didelės rizikos kontaktų testas buvo neigiamas“, – sakė sveikatos apsaugos ministrė Veena George.

Anot „The Guardian“, Indijos valdžia pradėjo masinius tyrimus, siekdama sustabdyti mirtino viruso, kuris jau nusinešė dviejų žmonių gyvybes, plitimą.

Nipos virusas – retas, bet rimtas šikšnosparnių platinamas virusas, galintis žmonėms sukelti karščiavimą, vėmimą ir kvėpavimo takų infekcijas.

Sunkiais Nipos viruso atvejais gali pasireikšti traukuliai, smegenų uždegimas ir koma.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, viruso mirtingumas yra nuo 40 iki 75 proc. Virusui vakcinos nėra.

Pirmasis Nipos protrūkis buvo užfiksuotas 1998 m., kai virusas išplito tarp Malaizijos ir Singapūro kiaulių augintojų. Virusas pavadintas kaimo, kuriame jis buvo aptiktas, vardu.

Jis gali užkrėsti žmones tiesiogiai per sąlytį su užkrėstų šikšnosparnių ir kiaulių kūno skysčiais, o kai kuriais dokumentais užfiksuoti ir perdavimo tarp žmonių atvejai.NAUJAUSI KOMENTARAI

tikintis mokslu

tikintis mokslu portretas
tai jau ruoštis nuotoliniam darbui , kaupti kaukoles ? kaip šįkart vadinsis ,,galvijų pasas' ?

svarbiausia ha ha

svarbiausia ha ha portretas
kas brudus paleidzia: žverims pauksciu gripas kempinlinge ,sernu maras ir kitos made in china ,žmonems Covidas ir kitos ir vel Made in china.

> ha ha ha

> ha ha ha portretas
Made in china ar made in usa?
VISI KOMENTARAI 10

Galerijos

Daugiau straipsnių