Epidemijos apimtoje Kanadoje atskleista siaubinga padėtis senelių namuose

Pagyvenę gyventojai, pabėgusių slaugytojų palikti nešvarūs ir alkani, 31 auka per kelias savaites: vieni slaugos namai Monrealyje tapo koronaviruso poveikio Kanados priežiūros įstaigoms simboliu.

Monrealio priemiestyje Dorvalyje esančioje įstaigoje „Residence Herron“ išaiškinta liūdna padėtis paskatino pradėti tyrimą dėl aplaidumo ir nacionalinį dialogą apie sąlygas ilgalaikės priežiūros įstaigose, kuriose buvo užfiksuota beveik pusė visų 1 250 mirties nuo COVID-19 atvejų šalyje.

„Buvau pasibjaurėjusi, buvau tikrai pasibjaurėjusi“, – duodama interviu naujienų agentūrai AFP piktinosi Moira Davis (Moira Deivis), kurios tėvas Stanley Pinnellas (Stenlis Pinelas) mirė „Residence Herron“ balandžio 8 dieną.

„Staiga man galvoje ėmė suktis klausimai: ką galėjome padaryti kitaip? Kodėl niekas mums pranešė?... Kodėl, kodėl, kodėl?“ – sakė M. Davis.

Daugumai darbuotojų palikus įstaigą likimo valiai, iškviestos į pagalbą sveikatos apsaugos tarnybos nustatė, kad gyventojai buvo netekę daug skysčių ir nemaitinti kelias dienas. Žmonės vangiai gulėjo lovose, dalis jų – savo išmatose. Kiti buvo nukritę ant grindų, o keli mirties atvejai buvo pastebėti tik praėjus kelioms dienoms.

Oficialiai nustatyta, kad mažiausiai penki iš 31 slaugos namuose neseniai mirusio žmogaus mirė nuo koronaviruso. Likusius mirties atvejus dar tiria koroneris.

„Didelis aplaidumas“

Šia savaitę paskelbdamas aukų skaičių, Kvebeko premjeras Francois Legault (Fransua Lego) padėtį „Residence Herron“ pavadino „didelio aplaidumo“ atveju: prižiūrėti 130 senyvo amžiaus gyventojų buvo likusios vos dvi slaugytojos.

Kanados visuomenė dar labiau pasipiktino žiniasklaidai pranešus, kad šių senelių namų savininkas kadaise buvo nuteistas už prekybą narkotikais, sukčiavimą ir vengimą mokėti mokesčius.

Šeimos jautėsi priblokštos, supykusios ir nusivylusios – jos buvo bejėgės ką nors padaryti, nes siekiant išvengti užkrato plitimo buvo uždrausta lankyti įstaigoje gyvenančius artimuosius.

Dabar slaugos namų kontrolę perėmė vietos valdžios institucijos, o savininkui buvo iškeltas ieškinys, reikalaujant sumokėti 5 mln. Kanados dolerių (3,28 mln. eurų) kompensaciją dėl įtariamo „nežmoniško ir žeminančio elgesio“ su klientais.



NAUJAUSI KOMENTARAI

paguodė

paguodė portretas
po praėjusių metų kasdienio lankymosi k.griniaus ir ruklos slaugoj--pragaras Žemėje...Atsiprašau ir linkiu sveikatos , viso geriausio ten tarnaujantiems

Ni

Ni portretas
Štai tau ir išgarbinti vakarai. Baisu, kas darosi,

juk

juk portretas
lygiuojames i vakarus ?..tai gal uzteks tos sionbriuselynes isterijos ir nesipjaukim 1 su kitu del primestu mums kazkokiu kazkieno /istatymu/ kuriu dargi nesilaikoma ir isaiskinkime kas siandien gali valdyt sali atmetus visas sajungas ir paikus kontroliuojama versla ir zmoniu poreikius .Nacionalinio banko i/kurymui padary,tas teigiamas zestas reikia sekanci/o Lito sugrazinimui ir tevynainiu sugrazinimui o visus imigrantus ir nelegalus deportuot ka rtu ir su vietyniais uzsi/eni/eci/ais kurie pazeidzi/a Lietuvos istatymus o vsd statyti padoru zmogu kuris neleistu bu.joti bandi/tizmui kuris deja siandien nekontroliuojamas greiciau atvirksci/ai ir tai kelia vi/suomenes susirupinima?...l
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių