ES vadovai, Vengrijos, Lenkijos premjerai smerkia ataką prieš R. Fico

Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) trečiadienį pasmerkė incidentą, per kurį buvo pašautas Slovakijos ministras pirmininkas Robertas Fico (Robertas Ficas), pavadinusi jį „bjauriu išpuoliu“.

R. Fico anksčiau trečiadienį buvo pašautas po išvažiuojamojo vyriausybės posėdžio ir nuskraidintas į ligoninę.

Pranešama, kad jo būklė sunki.

„Griežtai smerkiu bjaurų išpuolį prieš ministrą pirmininką Robertą Fico. Tokiems smurto aktams nėra vietos mūsų visuomenėje ir jie kenkia demokratijai, mūsų brangiausiam bendram gėriui. Savo mintimis esu su premjeru Fico, jo šeima“, – socialiniame tinkle „X“ sakė U. von der Leyen.

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles'is Michelis (Šarlis Mišelis) taip pat „X“ pareiškė esąs „sukrėstas šios naujienos“.

„Niekas negali pateisinti smurto ar tokių išpuolių. Savo mintimis esu su ministru pirmininku ir jo šeima“, – sakė jis.

Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas trečiadienį pareiškė esąs labai sukrėstas dėl „baisaus išpuolio prieš mano draugą“ R. Fico.

„Mane labai sukrėtė baisus išpuolis prieš mano draugą ministrą pirmininką Robertą Fico. Meldžiamės už jo sveikatą ir greitą pasveikimą! Telaimina Dievas jį ir jo šalį!“ – rašė nacionalistu vadinamas vengrų lyderis „X“.

D. Tusko reakcija į R. Fico sužeidimą: Robertai, mintimis esu su tavimi

Pasirodžius pranešimams apie pasikėsinimą į Slovakijos ministro pirmininko R. Fico gyvybę, Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas socialiniame tinkle X parašė: „Sukrečiančios naujienos iš Slovakijos. Robertai, šiuo sunkiu metu mintimis esu su tavimi“.

Slovakijos prezidentė Zuzana Čaputova griežtai pasmerkė „žiaurų“ išpuolį prieš premjerą. „Esu sukrėsta. Linkiu Robertui Fico daug stiprybės šiuo kritiniu momentu“, – pareiškė ji.

Buvęs Slovakijos ministras pirmininkas Igoris Matovičius palinkėjo premjerui kuo greičiau pasveikti. „Robertas Fico yra mano ilgametis politinis varžovas. Tokia yra politika. Tačiau kaip žmogus linkiu jam kuo greičiau pasveikti ir griežtai smerkiu bet kokį smurtą. Politikoje kumščiai ir kulkos nieko neišspręs. Prašau, būkime žmonėmis“, – sakė jis, reaguodamas į išpuolį.

Čekijos ministras pirmininkas Petras Fiala pareiškė, kad „žinia apie pasikėsinimą į Slovakijos ministro pirmininko Roberto Fico gyvybę šokiruoja“. "Linkiu premjerui kuo greičiau pasveikti. Smurtas negali būti toleruojamas ir jam nėra vietos visuomenėje", – socialiniuose tinkluose parašė jis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Išvada

Išvada portretas
Patys tikriausiai nagus prikišo- patys ir smerkia.

Mūsų vadovai nieko reikšmingo nenuveikė - todėl gali jaustis

Mūsų vadovai nieko reikšmingo nenuveikė - todėl gali jaustis portretas
Mūsų vadovai nieko reikšmingo nenuveikė - todėl gali jaustis saugūs.

Gėda JAV vasalams

Gėda JAV vasalams portretas
Inkščia ES klerkai, tačiau baiminasi pasmerkti Kijevo fašistus už šį tetoristinį aktą.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių