Pereiti į pagrindinį turinį

„Hamas“ per išpuolį prieš Izraelį galimai naudojo kai kuriuos Šiaurės Korėjos ginklus

2023-10-19 08:33
BNS inf.

Tikėtina, kad „Hamas“ spalio 7 dieną per išpuolį prieš Izraelį naudojo iš Šiaurės Korėjos gautus ginklus, rodo šios islamistų grupuotės paskelbtos vaizdo medžiagos ir Izraelio pajėgų konfiskuotos ginkluotės analizė.

Scanpix nuotr.

Visgi Pchenjanas neigia, kad parduoda ginklus šiems kovotojams.

Vaizdo įrašą analizavo du Šiaurės Korėjos ginklų ekspertai. Kartu su naujienų agentūros „Associated Press“ atlikta mūšio lauke Izraelio karių perimtų ginklų analize ir Pietų Korėjos karinės žvalgybos duomenimis, vaizdo įrašas leidžia daryti prielaidą, kad „Hamas“ naudojo raketa paleidžiamą granatą F-7, kurią kovotojai paprastai naudoja prieš šarvuočius.

Šie įrodymai nušviečia neteisėto ginklų tiekimo pasaulį, kurį sankcijų paveikta Šiaurės Korėja naudoja savo ginklų programoms finansuoti.

Raketiniai granatsvaidžiai leidžia po vieną kovinę galvutę ir gali būti greitai užtaisyti iš naujo, todėl jie yra vertingas ginklas partizaninėms pajėgoms, kai vyksta susidūrimai su sunkiosiomis transporto priemonėmis.

Pasak ginklų eksperto ir konsultacinės bendrovės „Armament Research Services“ direktoriaus N. R. Jenzen-Joneso (N. R. Jensen-Džounso), F-7 panaudojimas buvo užfiksuotas Sirijoje, Irake, Libane ir Gazos Ruože.

„Šiaurės Korėja jau seniai remia palestiniečių kovotojų grupuotes, o Šiaurės Korėjos ginklai jau anksčiau buvo užfiksuoti tarp uždraustų tiekimų“, – AP sakė jis.

„Hamas“ paskelbė savo pratybų nuotraukas, kuriose matyti kovotojai su ginklu, turinčiu raketinę granatą su išskirtine raudona juosta per kovinę galvutę ir kitais konstrukciniais elementais, atitinkančiais F-7 ypatybes, sakė „Small Arms Survey“ vyresnysis tyrėjas Mattas Schroederis (Matas Šrėderis), parašęs vadovą apie Pchenjano lengvuosius ginklus.

„Nenuostabu, kad „Hamas“ turi Šiaurės Korėjos ginklų“, – teigė jis.

AP išnagrinėtame kovotojų vaizdo įraše matyti, kad vienas jų laiko F-7. Izraelio kariuomenės konfiskuoti ir žurnalistams parodyti ginklai taip pat turėjo raudoną juostą bei kitus F-7 dizaino elementus.

Praėjusią savaitę Pchenjanas per savo valstybinę naujienų agentūrą KCNA atmetė teiginius, kad „Hamas“ naudojo jo ginklus, kaip nepagrįstus ir melagingus gandus, inicijuotus Jungtinių Valstijų.

Ankstesniuose „Hamas“ propagandiniuose vaizdo įrašuose ir nuotraukose buvo galima pastebėti kovotojus su Šiaurės Korėjos valdomomis prieštankinėmis raketomis „Bulsae“.

Vakarai taip pat įtaria Šiaurės Korėją teikiant šaudmenis, artilerijos sviedinius ir raketas Rusijai jos karui Ukrainoje. Baltieji rūmai praėjusią savaitę pranešė, kad Pchenjanas neseniai pristatė Maskvai daugiau kaip 1 tūkst. konteinerių su karine įranga ir amunicija.

Kremlius antradienį pareiškė, kad „nėra jokių įrodymų“, jog Šiaurės Korėja siunčia ginklus į Rusiją, Vašingtonui paskelbus nuotraukas, kuriose užfiksuoti galimi ginklų siuntiniai iš Pchenjano.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų